• beşiktaş'ta oynamış arjantinli bi futbolcu. ismini okuyamamıştı futbol yazarları "nartaryo, nartanlo, naytayto" falan derlerdi, herkes kafasına göre okurdu ismini.

zayıf, çelimsiz bi adamdı. top ayağına dolaşırdı bunun, sahada yürürken bile düşerdi... ama rövaşata atardı bazen, coşardı ceza sahasının dışından vole atardı. beşiktaş'a "altın gibi" goller kazandırmış bi adamdır. sonra bi anadolu kulübüne sattılar, orda da yarım sezon oynadı kayboldu densiz.
  • kafası kesilmiş horoz gibi koşardı.gerçek bir parodi tiplemesiydi bence.ama beklenmedik güzellikte goller atardı.
  • beşiktaşin eski forvet oyuncusuydu kendisi.ama her topa jawslardi.
    top on metre yukaridan giderken bile haspel kader vururum niyetiyle kafaya çikardi..
    ama hakkini yememek lazim rövaşatalari bazen cuk diye oturuyordu.
  • milne bunu bi hazirlik macinda milan a gol atti diye almi$ti.o golu ben de gordum guzeldi baya.cogu onun icin futbolu turkiye de ogrendi derdi de ogrendigi bi$ey yoktu.
  • petrol ofisinde oynami$ti be$ikta$tan sonra..yazik..
  • petrol ofisine satildiği için dava mı açmış tı olay mı çıkarmıştı, bu tip de bir vukuatı vardı... beşiktaşın o zamanlarki yurtdışından gelsin de kim gelirse gelsin transfer politikasının doğal sonucu...
  • oynadığı süre içerisinde beşiktaş'ın en çok gol atan futbolcusu olmuştu.
  • beşiktaşın ne idüğü belirsiz transferleri listesine ismini altın harflerle yazdırmış efsane forvet. trabzonspor'u inönü'de 7-1 yendiğimiz maçta düşerek attığı gol hala hafızalarımızdadır. dağınık stili ve "golümü atıyorum, daha ne yapayım?" yakınmalarıyla bjk taraftarıyla arasında bir aşk/nefret ilişkisi kuran osvaldo nartallo, milne'den sonra daum'un göreve gelmesiyle petrolofisi'ne satılmış fakat takımı o sene küme düşünce serbest kalıp ülkemizi terk etmiştir.halen meksika'nın puebla takımında futbol yaşamına devam etmektedir. merak edenler www.pueblafc.com.mx sitesindeki takım resmine bakıp anılarını yad edebilirler. oturanlardan sol baştaki.
  • ya tutarsa diye orta sahadan rövaşata attığını hatırlarım.
hesabın var mı? giriş yap