şükela:  tümü | bugün
  • haziran ya da temmuz ayında e-yds ile faaliyete geçmesi beklenen, osym'nin 5000 kişilik e-sınav binasıdır.
  • açılmasıyla birlikte yabancı dil sınavı mağdurlarını biraz daha rahatlatacak olan binadır.

5000'er kişiden de ne para kaldırılır aylık orası da malum.
    inşallah o binada sınavı geçmek nasip olur.
  • önceden check-in yaparak sınava girerseniz iyi olur.
    bu lokasyona giden araçlar her yerden kalkmadığı için sınava en az 3 saat önceden evinizden çıkın.
    sınavdan 1 saat önce hava alanında olmanız sizin için iyi olur.
    sınav kuralı gereği üzerinizde hiç bir metal eşya bulundurmayın. sonra kapıda ötersiniz.
    sınavınız rotar yaparsa sorumlusu ösym değildir
  • içinde emanet dolapları bulunan sınav merkezi. ösym en azından bu sınav merkezinde emanetçi krizini çözebilmiştir. sınav merkezine ulaşım kızılay gama iş merkezi önünden kalkan 496 no'lu ego otobüsleriyle veya belko otobüsleriyle sağlanabilmektedir.
  • güzel düşünülmüş bir proje. girişte amerikan filmlerindeki hapishanelerde olduğu gibi sürekli kurallar anons yapılıyor. yüzünü tanıyan bir aletten geçip giriyorsunuz. emanet dolapları sınavın yapıldığı salonun içinde olsa daha iyi olurmuş. sınav sırasında uçak seslerini duymak mümkün. takıntılı biriyseniz mouse tıklama sesleri dikkatinizi dağıtabilir. her salonda 2 tane tuvalet var ve aşırı sıra oluyor sınav öncesi. sınav sırasında da giden oluyor ama kopyacı manyakların tuvalette kopya çekme ihtimali akla geliyor. girişte dedektörden geçiyosun ama o metal eşyalar için kopyayı başka şekilde içeri sokup tuvalette bakan var mıdır bilmiyorum ösym düşünmüştür heralde bunu.
  • neden ankaranın bu kadar dışına yapılmış anlamadığım sınav binası. herkesin bu kadar uzak yere gidecek arabası, durumu yok. çıkışta bir sürü insan buz gibi havada taksi durdurmaya, otobüs yakalamaya çalışıyordu.
  • yüz tanıma sistemi beni benden almıştır. ama merkezin yanında yöresinde oturup beklemek, bi şeyler yiyip ısınmaya yarayan bir tesisin olmaması çok garibime gitti.

buradan girişimcilere sesleniyorum, para basarsınız.

ayrıca uzun saçlı köfteci abi arabasına girip ısınmamı sağlayarak sabahın 8inde bana süper bi iyilik yaptı.
  • emanet dolabı var deniyor. yarın sınava gireceğim burada, yoksa veya sayısı azsa patlamayalım sonra. buna güvenerek yanıma alacağım cüzdanı falan. bilgili yazarlardan yeşilleri bekliyorum.
  • yds yakınlarındadır.
  • emanet dolaplarıyla beraber çantalarınızı bırakabileceğiniz bölümü de mevcut olan binadır. emanetçi kısmı bekleme salonunda bulunuyor. bu kısımda sınav öncesi bekleyebiliyorsunuz. sıcak- soğuk içecek ve yanlış hatırlamıyorsam ambalajlı yiyecek otomatları da var. ama masa yok, sadece banklarda oturabiliyorsunuz.

binaya girerken iki kere üzeriniz aranıyor. ilk arama polis araması. bina bahçesine girerken yapılıyor. buraya kişisel eşyalarınızla girebiliyorsunuz. binanın giriş kapıları sırayla. bekleme salonuna da d1 kapısından hemen önceki kapıdan giriliyor. bina içerisine girerken tekrar üzeriniz aranıyor. burada artık bozuk para bile kabul edilmiyor. hemen aramadan sonra içeri girerken (daha önce de yazmışlar zaten) kameralı yüz tanıma sisteminden geçiyorsunuz. tanımazsa tekrar geçiriyorlar. yine tanımazsa ne yapıyorlar bilmiyorum *. binayla ilgili söyleyebileceklerim bu kadar.
    ulaşım için de, ulus'ta tren garının hemen önündeki (gençlik parkı'yla 19 mayıs stadı'nın arasında) cumhuriyet caddesi'nden hareket eden çubuk halk otobüsleri kullanılabilir.