şükela:  tümü | bugün
 • *(bkz: 13 mart 2017 kpss sınav ücreti rezaleti)
  baktılar sesler çok çıkıyor, seçimler de yaklaştı, oy kaygısıyla *bakınız vatandaşa hizmet kolaylık değil tamamen oy kaygısıyla* fiyatlar nispeten aşağı çekildi. lakin bu da ederinden fazladır.
  (bkz: 2017 kpss ücretinin 425 tl'den 180 liraya düşmesi)

  benzer şikayetler için dünden bugüne;
  *(bkz: 13 mart 2017 kpss sınav ücreti rezaleti)
  (bkz: ösym'nin nisan tus 2017 sınav ücreti rezaleti)
  (bkz: ösym'nin nisan tus 2016 sınav ücreti rezaleti)
  (bkz: ösym'nin tercih için 15 tl alması)
  (bkz: ösym'ye bir soru itirazının 20 tl olması)

  2017 ygs'deki silgi olayı ile iyice çileden çıkaran rezalet. ösym'nin pek çok sınavında (ygs-lys-kpss-yds-tus) vermiş olduğu hizmet, yıllar boyunca hemen hemen aynı standartta olduğu alde bu sınavlar için gereken başvuru ücretleri sürekli artmakta ve bu değişimler neye göre belirlenmekte, ne şekilde uygulanmakta hiçbir şekilde bilgi sahibi olamıyoruz.

  --- spoiler ---
  bu noktada ister istemez "suriyeli kardeşlerimizin ülkemizde en azından yaşayabilmeleri çocuk yapabilmeleri için lazım gelen yüksek meblâğların bu yolla bir nebze olsun temin edildiği"ni düşünmekten alıkoyamıyorum kendimi. neden çünkü bilgi yok ortada, bir bilgi paylaşımı olmadığı zamanlarda da bu tarz fikirlerin çıkması normal.
  --- spoiler ---

  gönül ister ki bu konu yetkili isimler aracılığı ile yoğun siyasi gündemimiz arasında kendine bir şekilde yer bulabilse (en güncel durum gss meselesi, seçim öncesi chp'nin çalışmalarını hatırlayın, bu sayede en azından bir takım düzenlemelere girmek zorunda kaldı hükümet)

  bilen beri gelsin lütfen.
 • hakikaten de basit bir hesap yapıldığında ekonomisi bozulan ülkede bir devlet kurumunun gençlerin hayallerini sömürüp *harçlıklarını* sınavlar yoluyla gaspederek iyi para kırdığını düşündüren rezalettir...

  2,5 milyon ygs.ye girerken 385 binini ödediği para görevlilere doğrudan gidiyor diye hesaplasak... afghsşlgdrp... tüm sınavları düşünürsek, bir de e-yds.ler vs. de çıktı, 200 tl.ymiş ücreti... sanırım sınav gelirleri mühim bir kaynak tekne için...

  ösym'ye üj bej atıverin ablalar abiler, ses etmeyin referanduma kadar... sonrası hazan mı kazan mı göreceğiz... umarım beter şeyler bizi beklemiyordur...
 • halkını 'soyulacak kaz' olarak gören bir devlet kurumunun her yıl artırarak devam ettirdiği rezalettir.

  sen banka mısın, holding misin amk?
 • artık bokunu çıkarttılar her konuda. verdiği kadar alsa yine tamam diyeceğim
 • yds sınav ücreti 100tl olmuş, artık birileri bu soyguna dur demeli.
 • işe girmek için bu sınavlara girmek zorunda olanlardan alınmasın. veya çok düşük olarak alınsın diye bas bas bağırdığımız ücretlerdir. bakın ben çalışıyorum ve yds ye gireceğim, tamam benim sınav ücretim 100 lira olsun ama çalışmayan birisi 25 lira olacaksa... yoksa kişi başı 100 liraya siz ne yapıyorsunuz allah aşkına? devletin okulunu kullanıyorsunuz kirası yok bişeyi yok. girişteki güvenlik kontrolünü polis yapıyor zaten polise mesai ödenmiyor(polise ek ücret ödendiğini söyledi bir yazar arkadaş). salon görevlilerine üç kuruş para veriyorsunuz onu da zaten 3 öğrencinin parası çıkarıyor. soru hazırlayanlara rihannanın konser ücretini vermiyorsanız maliyetiniz nedir hakikaten bi açıklasanıza?
 • devletin dil tazminati veririm ama bir aylik tazminatini alirim demesi durumu. sonra mafia state deyince kiziyonuz
 • iyice suyu çıkarılan durumdur. hem yds hem yökdil hem ales peşinde koşarken ruh sağlığını geçtim cebimizdekinden de oluyoruz. hayır bir de veriyoruz veriyoruz yine veriyoruz ama alamıyoruz.
 • e-yds sınav ücretini 200 tl olarak görünce afalladım kaldım. ekrandaki diğer ücretlere baktım, tercih yaparken bile para alınıyor. vay arkadaş.
 • 2011 yılından beri ösym'nin yaptığı hiçbir sınava girmedim. hala o dandik şekeri verip 100 tl sınav ücreti istiyorsa büyük dolandırıcılık var burda.