şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sınav giriş belgesi önemli uyarılar bölümünde gördüğüm uyarıdır. "madde 8-sınavın yapıldığı binalara girişte adayların ve sınav görevlilerinin üstleri emniyet görevlileri tarafından elle ve dedektörle aranacak; adaylar yanlarında çanta, cüzdan,...,anahtar ,anahtarlık,...,banka/kredi kartı, ulaşım kartı vb. kartlarla,... ile sınav binasına kesinlikle girilemeyecek ve hiçbir eşya emanete alınmayacaktır." yalnız yaşayan insan ev anahtarını götüremez, otomobili olan aracıyla sınava gidemez, toplu taşımayı kullanacak adaylar ulaşım kartını kullanamaz. uyarılar kısmına sınava 10 dakikadan az zaman kala salona ışınlanan adaylar sınava kabul edilmeyecektir yazılsa daha makul olurdu en azından ulaşımda istenilen yöntemi öğrenmiş olurduk. bu mantıktaki adamların hazırladığı sınavı geçersen başarılısın ama ben daha adamların şartlarıyla salona giremiyorum.

  uyarı: taksiyle git diyenin kalbini kırar zorla evine taşınırım.

  edit:ücretsiz toplu taşıma kullanımı konusunda bilgi verenler olmuş. giriş belgesi ile toplu taşımanın ücretsiz olması için belediye meclisi kararı alan belediyeler var fakat bu uygulama tüm belediyeler tarafından uygulanmıyor. ayrıca lys, ygs gibi büyük katılımlı sınavlarda yapılan bu uygulamanın daha az katılımlı sınavlarda uygulandığı konusunda bir bilgi bulamadım.
 • fazla düşünmeye gerek yok aptallıktır.
 • ne diyim şaşırmadım, bu ülkedeki salaklıkların bir sınırı yok ki. sınav günü toplu taşıma ücretsiz mi bilmiyorum, ama önerilerim şunlar: yanınızda birini götürün dışarda eşyalarınızla sizi beklesin, çıkışta yemek ısmarlarsınız bi zahmet, yok götürecek kimse yoksa toplu taşıma kartı, anahtar, para, vs. hepsini ayakkabınıza doluşturun güvenlik aramasından önce, biraz rahatsız edecek sizi ama idare edin artık.
 • uçalım mı kanka?
  var mı bilmiyorum ama inanırım, bu kapasitede insanlar tarafından yönetiliyoruz çünkü. misal; dursun özbek.
  saçma sapan yasak işte.
 • über yöneticilerin koyduğu muhteşem yasak. bir bu bir de anahtar yasağını anlamamışımdır. ulan yalnız yaşayan biri sınava girmesin mi?
 • ösym'nin ışınlanmayı keşfettiğinden haberi olmayanların şikayet ettiği yasaktır. direk evinizden moleküler transportasyon gerçekleşiyor.
 • koca adam olduk düşüncesiyle hanımevladi değilim aile ile gitmem dediğim sınavlar sersisinde gerek kart gerek bozuk paraları uzman bir casus edasıyla kimsenin gözlemlemediği bir ağaç dibine gömmek suretiyle muhafaza etmek zorunda bırakıldığım sistemin taaa aq sefilligimin faturasını kim karşılayacak?
 • kpss sabah oturumuna öğleden sonraki oturumun sınav giriş belgesiyle sokmayan ösym'nin enteresan uygulamalarından biridir. genelde bir miktar esnetilmektedir. son 1 sene içinde girdiğim 5 sınavdan üçüne otobüs kartıyla girdim, ikisinde de girişte bırakabileceğim bir yer gösterdiler.

  aklıma iki çözüm geliyor:

  1. o gün sınava giriş belgesini gösterenlere toplu taşıma ücretsiz olsun.
  2. çok büyük sınavlarda (lys, kpss) zor da, en azından orta ölçekli sınavlarda bina girişlerine kilitli dolap koyulsun.
 • gelip evden alacak olabilirler.