• sınav giriş belgesi önemli uyarılar bölümünde gördüğüm uyarıdır. "madde 8-sınavın yapıldığı binalara girişte adayların ve sınav görevlilerinin üstleri emniyet görevlileri tarafından elle ve dedektörle aranacak; adaylar yanlarında çanta, cüzdan,...,anahtar ,anahtarlık,...,banka/kredi kartı, ulaşım kartı vb. kartlarla,... ile sınav binasına kesinlikle girilemeyecek ve hiçbir eşya emanete alınmayacaktır." yalnız yaşayan insan ev anahtarını götüremez, otomobili olan aracıyla sınava gidemez, toplu taşımayı kullanacak adaylar ulaşım kartını kullanamaz. uyarılar kısmına sınava 10 dakikadan az zaman kala salona ışınlanan adaylar sınava kabul edilmeyecektir yazılsa daha makul olurdu en azından ulaşımda istenilen yöntemi öğrenmiş olurduk. bu mantıktaki adamların hazırladığı sınavı geçersen başarılısın ama ben daha adamların şartlarıyla salona giremiyorum.

uyarı: taksiyle git diyenin kalbini kırar zorla evine taşınırım.

edit:ücretsiz toplu taşıma kullanımı konusunda bilgi verenler olmuş. giriş belgesi ile toplu taşımanın ücretsiz olması için belediye meclisi kararı alan belediyeler var fakat bu uygulama tüm belediyeler tarafından uygulanmıyor. ayrıca lys, ygs gibi büyük katılımlı sınavlarda yapılan bu uygulamanın daha az katılımlı sınavlarda uygulandığı konusunda bir bilgi bulamadım.
  • ben o sınava 100 lira veriyorsam sen de o sınavın güvenliğini sağlamak zorundasın, gözetmenler süs olarak mı duruyor anlamıyorum.

normal bir ülke olsak kapalı olma koşuluyla telefonla bile girebilmemiz gerekirken, mantığa uymayan bir yasak sayesinde ulaşım kartını, evimizin anahtarını sokamıyoruz, saçma saçma yollara başvuruyoruz . geçmişte yenen boklar böyle saçma önlemlerle unutturuluyor işte.
  • sırf millete, "bakın kimseye kopya çektirmiyoruz. sınavı ancak hakkıyla çalışan yapıyor. her şey çok adil" dedirtmek için getirilen saçma sapan bir uygulamadır. he canım biz de yedik. sınav binasında güya sıkı güvenlik önlemleri alıyorsunuz ama soruları yıllarca sınavdan önce dağıttınız onları ne yapıcaz?
    ben bu konuda en çok verdikleri kurşun kalemin üzerinde yazana ayar alıyorum ve bakıp acı acı gülüyorum. (bkz: emeğiniz emanetimizdir) *

edit: arkadaşlar uyardı, artık yazmıyorlarmış. zaten kimse inanmıyordu isabet olmuş.
  • (bkz: bunu da mı duyacaktık)

zaten bozuk para, anahtar vb. gibi metal olan her şeyin yasak olması yeterince saçma değil gibi ulaşım kartının yasaklanmasıyla saçmalık üst düzey olmuştur. sınava giren birinin yanında illa velisi olmak zorunda demek. damsız gelinmez diye bir kural koyun o zaman da herkes rahat etsin.

haa ama bütün metaller yasak değil, alyans serbest. lütfen o çok önemli namus göstergesi! hay sizin zihniyetinize...
  • şunu anlamıyorlar.. bu sınavlarda kopya çekilmedi ki, soruları siz verdiniz.
    hem soruları verdiniz hemde millet kopya çekmiş sıkıntı yapıyorsunuz.
  • über yöneticilerin koyduğu muhteşem yasak. bir bu bir de anahtar yasağını anlamamışımdır. ulan yalnız yaşayan biri sınava girmesin mi?
  • aynı sıkıntı ev anahtarında da yaşanmaktadır. kuralda anahtarlık yasak dersin anlarım da anahtardan, ulaşım kartından ne istiyorsun. sen yıllarca soruları sınav yapılmadan önce yandaşlarına dağıt, sonra saçma kuralların yüzünden millet sıkıntı çeksin.
  • gelip evden alacak olabilirler.
  • kpss sabah oturumuna öğleden sonraki oturumun sınav giriş belgesiyle sokmayan ösym'nin enteresan uygulamalarından biridir. genelde bir miktar esnetilmektedir. son 1 sene içinde girdiğim 5 sınavdan üçüne otobüs kartıyla girdim, ikisinde de girişte bırakabileceğim bir yer gösterdiler.

aklıma iki çözüm geliyor:

1. o gün sınava giriş belgesini gösterenlere toplu taşıma ücretsiz olsun.
    2. çok büyük sınavlarda (lys, kpss) zor da, en azından orta ölçekli sınavlarda bina girişlerine kilitli dolap koyulsun.
hesabın var mı? giriş yap