• ösym'nin ilk olarak 11 ekim 2016 tarihinde açıkladığı elektronik ales sınavı ile ilgili sürekli yanlış bilgilendirme yapması olayıdır.

11 ekim 2016 tarihli ilk açıklama elektronik ales yapılmasına ilişkin ilk duyuru

20 ocak 2017 tarihinde ciddi olduklarını belirten bir duyuru ile elektronik ales deneme sınavının yapılacağı açıklanıyor.

ösym'nin elektronik ales deneme sınavı duyurusu

deneme sınavının yapılmasının ardından elektronik ales sınav başvurularının yapılacağı tarih açıklanıyor ve belirtilen gün ve saat geldiğinde ne yazıkki sınav başvuruya açılmıyor.

uzun bir süre ses seda çıkmıyor ve bu yıl mart ayında tekrar bir duyuru yapılıyor. ösym ilk kez e ales yapacak(05.03.2018)

son yayınlanan duyuruda 1 temmuz 2018 tarihinde elektronik ales yapılacağı belirtilmiş olmasına rağmen sınav ile ilgili herhangi bir açıklama olmadığı görülüyor.

bu sınav yapılacak mı yapılmayacak mı? insanlar bu soruya cevap arıyorlar fakat ösym bu konuya malesef düzgün bir cevap vermiyor.

açık konuşmak gerekirse elektronik ales çıkacak dediklerinde çok sevinmiştim. o zamanlar öğrenciydim.(swh) şuan yapılması veya yapılmaması beni inanın hiç etkilemiyor. tek derdim ülkemdeki bir kurumun yaptığı açıklamanın arkasında durması, bürokratik meselelerden dolayı sınavın yapılmasında bir problem varsa bile bir açıklama yapması. insanları bilgilendirmek bu kadar zor olmasa gerek.

yapılan duyurulara göre ders çalışan öğrencilerin olma ihtimali ve bu öğrencilerin cesaretlerinin kırılması bile bir neden benim için.

umarım bu konuda bir cevap alınabilir.
hesabın var mı? giriş yap