şükela:  tümü | bugün
  • en sonunda gerçekleşen hadise...
    geyiğini yaptık yıllarca, muhabbeti öğrenci evi standupçılarına konu oldu ve şimdi de gerçek oluyor...

http://www.ntvmsnbc.com/id/25406722

bunun üzerine beden müzik ve resim derslerinin teori kısmından da soru bekliyorum ben artık!
  • zorunlu din dersi kalksın diye beklerken, çocukların geleceğini belirleyecek sınava da din dersininin girmesi durumu.

din eğitimi almak istemeyen ve bunu hukuken de elde eden (emsali çok var) çocuklar, sınavda bu sorulara yanıt vermek zorunda kalacak.

tepki çekeceğe benzer.
  • din kültürü ve ahlak bilgisi dersi bilimsel temellere oturduğundan çok mantıklı uygulamadır. öğrencilerin bu konudaki bilgileri de test edilmeli hafazanallah.

"hiçbir şey kendiliğinden var olamaz. dolayısıyla her şeyi tanrı yarattı" önermesindeki mantık hatası aşağıdakilerden hangisidir?

a)mantık hatası yok amua goyiim.
    b)tanrı'yı kim yarattı o zaman?
    c)tanrı değil allah ulan!
    d)hiçbiri.
    e)cevab veremedi.
  • hangi dinden gelecekmiş merak ettiğim önerme. zira bu ülkede sadece müslümanlar yaşamıyor. ayrıca tabi ki ataistler, dinsizler, makarnaya tapanlar da var. gerçi ateistler için sorun olmaz dindarlardan daha iyi bildikleri için dini ama saçmalıktan başka bir şey değildir.
  • "biz insanı, kuru çamurdan, şekillenmiş balçıktan yarattık. (hicr 26)" (bkz: allah)

"insan dahil tüm canlı türleri doğal seçilim yoluyla bir ya da birkaç ortak atadan evrilmiştir" (bkz: charles darwin)

ne taraftan baksan kendi kendisiyle çelişen bir sınav olacaktır.
  • kemalist bir ailede büyüyüp de din derslerinden extreme bir başarı elde etmiş tarafımın zamanında neden uygulanmadığını merak ettiği uygulama.
  • lgs 2003'de de olan bir uygulamaydı. ama sorular zorunlu değil seçmeliydi. ister ingilizce sorusu çözüyordunuz ister din. doğru cevap şıkları da aynı olduğundan ikisini birden aynı anda çözüp sağlama yapma, karşılıklı olarak şıkları eleyerek doğruyu bulma, en kötü sadece birini çözme şeklinde yöntemlerle kolayca çözülüyordu.

not: bu arada 9-10 yıl olmuş lan. hey gidi...
  • kemalistler'i kızdıran icraat. yıllardır atatürk ilkeleri ve inkılap tarihi dersi taa 1. sınıftan üniversite sıralarına kadar okutulur, sorulur birşey yok, ama din desinden soru oldu mu olaya gel..

yok ya ??

edit: tanım değil diye ispiyonlanmış. bak sen şu ağlak kemalistlere. bir sonraki aşaması da küfürler savurmak, ardından emin çölaşan bir yazı yazacak, chp anayasa mahkemesine falan gidecek sonra bunlar iptal olcak. yok birader 2012'deyiz 1990'da değil. zorunuza gitmesin.
  • sadece ilahiyat fakültelerine ya da din külütürü ve ahlak bilgisi dersi öğretmenliğine girecek adaylara sorulsa bir nebze akla yatkın geleibilir de bu hiç olmamış. sorsan niye böyle diye? 'efendim toplumda böyle bir talep vardı' derler.
  • içimizdeki kolpacı şakirtlere vibratör olmuş, rahatlatmış koyuş.

tabi ya zaten din dediğimiz şey öyle laboratuarlarda üzerinde çalışılan ve ya gelişmiş tesislerde üretim yapılan bir olgu ya anasını satayım, din sorusuna laf etme ama müzik resim denilince bilimsel değil, teknolojik değil diye isyanlara gark ol.

konuya dönecek olursak, ben krem peynire tapıyorum kardeş, soracak mısın benim inancımla ilgili soru? hah tabii yaa, nasıl da unuturum, din dendiğinde aklınıza sadece tek kitap, tek adam, tek isim geliyor sizin değil mi? diğerleri din değil çünkü. diğerlerine inanan insanlar yaşamıyor bu ülkede, yaşıyorlarsa da siktir et ibneleri, zaten hak dine inanmıyorlar, cehennemde odun olacaklar değil mi?
    din kültürü ve ahlak bilgisi denen bir rezillikten çektik çoğumuz eğitim hayatımız boyunca, 80 sayfalık bir kitabı olurdu, 75 sayfası islamiyeti anlatır, 5 sayfası da diğer inançları anlatırdı. yani resmen islam kültürü ve ahlak bilgisi dersiydi o ders. böyle bir yanlılık, böyle bir rezillik daha başka nerede karşımıza çıkar acaba derken şimdi de ösym sağolsun sınavlarda şahit olunacak bu rezilliğe. kardeşim demeyin şöyle, din demeyin lan islam deyin, bokunu çıkarıyorsunuz çünkü.

sen içme arap bokunu çıkarıyorsun diyesim geliyor sizlere. iki yüzlü olmayı, yalancı olmayı bırakın lan artık. din diyorsan, din kültürü diyorsan bütün dinleri, hadi hepsi olmasa da bilinen bir kaçını eşit tutar, öğretirsin. fakat dedim ya arap sen içme bokunu çıkarıyorsun diye, öyle bu da. siz din dedikçe sadece tek bir dini kastediyorsunuz. o da islam. o yüzden lütfen din kültürü gibi terimler yerine islam kültürü deyin. bu rezilliği de gençlerimizden uzak tutun artık.

ne kadar itici olduğunuzun farkında değilsiniz. ne kadar iğrenç bir görünüşe sahip olduğunuzun farkında değilsiniz. insanları islamiyetten soğutanların aslında kendiniz olduğunu da görmüyorsunuz ki ne desek boş sizlere. bu gereksiz dayatmalarınız, bu islamı her şeye dahil etme, her yere sokmaya çalışmanız yüzünden bu insanlar bu kadar uzak kalıyor size ve dininize. her neyse, uzatmaya niyetim yok pek fazla.
    (bkz: akıl)
    (bkz: fikir)