şükela:  tümü | bugün
  • başvuruda verdiğimiz 50 tl yetmiyormuş gibi kitapçığımızı görmek istediğimizde bizden yeniden 50 tl isteyen ösym'nin son bombası.
  • cevap anahtarina bedava ulasilan bir memlekette tabiki de sasirtmamistir.

hakkini bile sikile sikile aramak durumundasin derdi babam.
  • ulan iyice her boku eleştirmeye başladık bir oturun soluklanın neden bu karar verilmiş olabilir acaba diye bir düşünün. tamam ben de hazzetmiyorum bu adamların yaptığı çoğu işten ama çıkan her kararı eleştirecek kadar da karar mekanizmamı yitirmemişim çok şükür. bir düşün bu karardan öncesine kadar böyle bir servis var mıydı ösym'nin sunduğu? yoktu. şimdi adamlar böyle bir servis sunuyor. bu iş bedava olsa ne olur haberin var mı? biraz kafanı çalıştırsan olacak aslında. bedava olsa ulan dur belki bir yanlış bulurum umuduyla sınava girenlerin yarısından çoğu cevap kağıdını görmek için hücum edecek belki de. sonra ben mağdur oldum, günlerce bekledim sıra gelmedi diye ağlarsınız böyle olsa. bu işi yapmanın belli bir ücretinin olması cidden sınav kağıdına itiraz etmek isteyenle, dur bir deneyeyim bir şey çıkar belki şansıma diyecek adamı ayırmayı sağlar. ha 50 lira fazladır azdır onu bilemem ama bu işin bedava olmasını istemek kendisine zorluk yaratmayı istemekle eş değer. arkadaş eleştirin de biraz mantıklı eleştirin. her boku saçma sapan eleştirince bir değeri olmuyor yaptığınız eleştirinin.

ekleme: ama...dan sonrası yalanmış. önceki entrylerime bir zahmet bakıver bakalım yalan mı değil mi anlayabilirsin o zaman umarım. ezbere laflar kullanmak yerine biraz kendine ait cümleler kurmayı deneyebilirsin bence.

ekleme 2 hala vik vik var mıydı böyle bir hizmet diyorsun. şu entrymde neyin hizmeti olmadığını anlamaya kafası yetmeyenler için uzunca bilale anlatır gibi bir entry yazdım zaten aşağıda. üşenme de az aşağı bak
  • ösym'nin ölücü kayseri esnafı zihniyetiyle yönetildiğinin kanıtıdır.
  • amadan sonrası yalandır kusura bakmayın...

sen anayasa mahkemesi'nin kararına rağmen soruları göstermeyeceksin, itiraz için de ebesinin nikahı kadar para isteyeceksin eleştirince de birkaç zırtapoz çıkıp "ya herkes itiraz ederse?" diyecek...

liseliler bilmez, ösym denen bu gudubet kurum soruları gösterme kararı almadan önce soruları sınavdan sonra bir güzel veriyordu. sonra televizyonlarda sorular uzmanlar tarafından tek tek çözülüyordu. zaten orada anlaşılıyordu ak koyun kara koyun, koca uzmanların çözdüğü soruyu "yanlış bu hucam..." diyerek hakkında itiraz edecek mal varsa da koca ülkede bir belki ikiydi.

kpss'de eğitim bilimleri alanında önceki yılların sorularını çözüyorum, tek sınavda beş altı tane yanlış soru çıkmış lan. bir değil iki değil anasını satayım. koca kurum soru hazırlayamıyor. böyle bir kurum soruları göstermeyecek sonra da itiraz için "ay ama arkadaşların seni görürse onlar da itiraz etmek isterler, o nedenle kazığı sokabildiğim kadar sokacağım..." şiarıyla yola çıkıp önüne engeller koyacak, sonra da biz her haltı düşünmeden eleştiren ekşiciler olacağız, öyle mi?

ekleme: yok önceki entrylerine bakayım da yok bilmem ne... adamın dediği lafa bak "daha önceden böyle bir hizmet var mıydı?" diyor. yoktu la daha önce böyle bir hizmet. valla bak. ösym çıkıp "bir sene boyunca üstünde çalıştığımız ama doğru hazırlamayı bile beceremediğimiz sorulardan şu, şu, şu hatalı. eşeklik ettik, affedin bizi." diye herkesten önce davranıyordu. kendi kendine hiçbir başvuruya gerek kalmadan soruları iptal ediyordu. önceki senelerde çıkmış soruların bulunduğu kitaptçıklarda "ösym tarafından iptal edilmiştir." yazısını görürsen bil ki bu anlama geliyor...

yemin ediyorum malsınız lan.
  • ösym'nin mafyaya bağladığını gösterir. bir de bunu "bedavaya herkes itiraz eder. o zaman ne olur biliyor musun?" diye savunan var. insanların haklarını aramalarını caydırıcı önlemler ancak sikilmeye alışmışların ülkesinde alınabilirdi zaten.
  • parasıyla değil mi deyip her sorusuna itiraz etmek istiyor insan.
    hırsızlıklarını bu şekilde gizlemeye uğraşıyorlar.

mahkeme bile parayla lan bu ülkede.
  • ösymnin maliyetini merak ettiren bedeldir.
  • kağıdına tekrar bakarım ama yanlış yoksa 20 puanını silerim mantığı.