şükela:  tümü | bugün soru sor
 • istanbul, ankara ve izmir'de toplam 8 şubesi bulunan cafe zinciri. ot dergi ekibi tarafından kurulmuş güzel bir konsept cafe örneğidir ve leman kültür şubelerini çağrıştırmaktadır. web sitesi için; http://otgrup.com/
 • ızmir versiyonu son 8 ayda oldukça kötüye gitmiş mekan. bugün 2 arkadaşımla gittim, sangria içecek bir yer arıyorduk ve daha önce sangriasını denediğim bir yer olduğu için burayı önerdim.

  gelen sangria oldukça kötüydü, şarap ve meyveden ziyade öksürük şurubu tadına sahipti, garsonlardan birine ilettiğimizde bir başkasını (şef vs olduğunu varsayıyorum) çağırdı, beğenmedimizi söyledik, şurup tadı geliyor dedik "zaten hep şikayet alıyoruz sangria'dan ama iade alamam maalesef" dedi, "hep şikayet alıyorsanız neden bir şey yapılmıyor" dedik, kem küm etti, "ben tekrar bir ayar yapayım" dedi gitti, gelen şey üzerine 1 shot votka atılmış gibiydi, tadında hiç bir değişiklik yoktu. tekrar iade etmek istediğimizi söyledik, iade alamayacağını kendisinden kesileceğini söyledi, yapacak bir şey olmadığı konusunda ısrarcı olunca biz de hesabı ödeyip içkilere dokunmadan kalktık. yaklaşık 6/10 değerinde bir rezalet olduğu için buraya yazdım ama yine de gitmeyi düşünürseniz göz önünde bulundurun.
 • caddebostan versiyonu çok keyifli mekan.
  açıkcası, caddebostan tarafalrında happy moon eziyeti çekmek, big chef, cafe cadde ve midpoint kazığı yemenin hiç anlamı yok.

  fiyat/performans açısından tam puanlık. ana yemekleri çok çeşitli. ara öğünleri de öyle. her türlü damak zevkine hitap ediyorlar. sadece vejeteryan- vegan kesim için alternatif çok fazla şey yok salata dışında.

  alkol çeşitliliği çok. genelde eleştiriler alkol fiyatlarına gelmiş sosyal medyada ancak kadıköy'de bile bu fiyatlara alkol alıyorsun.

  umarım bozmazlar.
 • beşiktaş şubesinden bildiriyorum. garip bir servis anlayışları var. mesela menüde çaylar şirketten diye belirttikleri kahvaltı servislerinde şark kurnazlığının güzel bir örneğini sergiliyorlar. kahvaltıyı getirip çayı on dakika sonra getiriyorlar. ne zaman çay isteseniz çok geç geliyor ve imamın abdest suyu gibi bir şey getiriyorlar. anlamadığım şey bu işletme çaydan zarar edebileceğini mi düşünüyor? dünyanın en az maliyetli içeceği olabilecek bir şey olan bu çay yüzünden kahvaltı zevkimizin içine ediyorlar ve müşteri kaybediyorlar. ne diyeyim allah akıl fikir versin.
 • çanakkale şubesindeki elemanlar müşterilerle domuz sesi çıkartarak dalga geçip gülüyor ve orada çalışmaya devam ediyorlar. şikayet edilince elemanlar “gündüz başka bir olay vardı, o deli kadını taklit ediyorduk, sizle alakası yok” diyerek gülüyor.
  şişkoyla dalga geç ama arkadaş arasındaki muhabbette geç. müşteriyle dalga geçmeye hakkın yok, hizmet senin görevin. piçlik yapmak değil. her önüne elen şişkoyla böyle dalga geçersen bir gün o bahsettiğin gibi bir deliye denk gelirsin, yazık olur sonra soyuna sopuna.
 • keriz düdükleyen mekanlar zinciri. oldum olası sevmemişimdir de oturmamışımdır da böyle mekanlara ama facebookta mide lobisinde, mevsim yeşillikleri salatasını görünce şok oldum.

  gerçekten de rezalet başlığı açılsa 10/10 alcak cinsten... öyle kalitesiz sadece ismi ile var olan yerlere prim vermeyin.

  mevsim yeşillikleri salatası
 • daha önce barbaros'tan inerken görüyordum burayı. gençlik böyle patatesli, sosisli bir tabak yanında bira içiyordu. ben de heves etmiştim bugün kısmet oldu oturmak. alkolle pek işim yok o yüzden kola içtim , menüde o gördüğüm tabağa en benzeyeni combo sepeti ve ahbap sepeti diye geçiyordu. fiyat da 34 tl ve 38 tl. kallavi bir şey getirecekler herhalde diye sipariş ettim. sepetin %80'i patates kızartması, sigara böreği, kızarmış soğan halkası, mozarella stick'ten oluşuyordu. gerisi de 3 tane çıtır tavuk, 2 tane sosis 1 de paçanga böreğinden oluşuyordu. hem sağlıksız, hem de değerinin çok üstünde bir fiyata satılıyor. dediğim gibi ben bir kerelik heves ettim gittim. bir daha da gitmem. yalnız mekanda 18-25 yaş arası, muhtemelen öğrenci olan, çok sayıda genç vardı. kendilerine nacizane önerim parayı böyle yerlerde çarçur etmek yerine eğitimleri için ayırmaları. ileride çok lazım olacak..
 • beşiktaştaki mekanında kral pop çalan yer. bir daha da gelmem. hedef kitlenizi yanlış belirlemişsiniz. veya edebiyat yapmayacaksınız.
 • dergi aldığında kaybedenler edebiyatı adalet vicdan zart zurt.ama git mekanlarına gör fiyatları,kaybedenler kulübü de aynı bok bunlarda aynı bok,insan fiyat belirlerken konsept belirlerken yaptığı yayını feyz alır utanır,al sana mis gibi sol burjuva kültür sol kapitalizm,tiksiniyorum hepsinden.