şükela:  tümü | bugün
 • istanbul, ankara ve izmir'de toplam 8 şubesi bulunan cafe zinciri. ot dergi ekibi tarafından kurulmuş güzel bir konsept cafe örneğidir ve leman kültür şubelerini çağrıştırmaktadır. web sitesi için; http://otgrup.com/
 • ızmir versiyonu son 8 ayda oldukça kötüye gitmiş mekan. bugün 2 arkadaşımla gittim, sangria içecek bir yer arıyorduk ve daha önce sangriasını denediğim bir yer olduğu için burayı önerdim.

  gelen sangria oldukça kötüydü, şarap ve meyveden ziyade öksürük şurubu tadına sahipti, garsonlardan birine ilettiğimizde bir başkasını (şef vs olduğunu varsayıyorum) çağırdı, beğenmedimizi söyledik, şurup tadı geliyor dedik "zaten hep şikayet alıyoruz sangria'dan ama iade alamam maalesef" dedi, "hep şikayet alıyorsanız neden bir şey yapılmıyor" dedik, kem küm etti, "ben tekrar bir ayar yapayım" dedi gitti, gelen şey üzerine 1 shot votka atılmış gibiydi, tadında hiç bir değişiklik yoktu. tekrar iade etmek istediğimizi söyledik, iade alamayacağını kendisinden kesileceğini söyledi, yapacak bir şey olmadığı konusunda ısrarcı olunca biz de hesabı ödeyip içkilere dokunmadan kalktık. yaklaşık 6/10 değerinde bir rezalet olduğu için buraya yazdım ama yine de gitmeyi düşünürseniz göz önünde bulundurun.
 • caddebostan versiyonu çok keyifli mekan.
  açıkcası, caddebostan tarafalrında happy moon eziyeti çekmek, big chef, cafe cadde ve midpoint kazığı yemenin hiç anlamı yok.

  fiyat/performans açısından tam puanlık. ana yemekleri çok çeşitli. ara öğünleri de öyle. her türlü damak zevkine hitap ediyorlar. sadece vejeteryan- vegan kesim için alternatif çok fazla şey yok salata dışında.

  alkol çeşitliliği çok. genelde eleştiriler alkol fiyatlarına gelmiş sosyal medyada ancak kadıköy'de bile bu fiyatlara alkol alıyorsun.

  umarım bozmazlar.
 • beşiktaş şubesinden bildiriyorum. garip bir servis anlayışları var. mesela menüde çaylar şirketten diye belirttikleri kahvaltı servislerinde şark kurnazlığının güzel bir örneğini sergiliyorlar. kahvaltıyı getirip çayı on dakika sonra getiriyorlar. ne zaman çay isteseniz çok geç geliyor ve imamın abdest suyu gibi bir şey getiriyorlar. anlamadığım şey bu işletme çaydan zarar edebileceğini mi düşünüyor? dünyanın en az maliyetli içeceği olabilecek bir şey olan bu çay yüzünden kahvaltı zevkimizin içine ediyorlar ve müşteri kaybediyorlar. ne diyeyim allah akıl fikir versin.
 • caddebostan subesi keyifli vakit gecirmek icin birebir keza yemekler de harika ancak gozlemlerime gore burayi daha cok ciftler tercih ediyor, ki haklilar. sahsi gorusum yalniz gitmeyin, psikolojiniz bozulabilir. * kosede duran kitaplardan birini rastgele secip, kirmizi sarap esliginde sevgilisine tirat atan gordu bu gozler. soyleyeceklerim bu kadar.