• ızmir versiyonu son 8 ayda oldukça kötüye gitmiş mekan. bugün 2 arkadaşımla gittim, sangria içecek bir yer arıyorduk ve daha önce sangriasını denediğim bir yer olduğu için burayı önerdim.

gelen sangria oldukça kötüydü, şarap ve meyveden ziyade öksürük şurubu tadına sahipti, garsonlardan birine ilettiğimizde bir başkasını (şef vs olduğunu varsayıyorum) çağırdı, beğenmedimizi söyledik, şurup tadı geliyor dedik "zaten hep şikayet alıyoruz sangria'dan ama iade alamam maalesef" dedi, "hep şikayet alıyorsanız neden bir şey yapılmıyor" dedik, kem küm etti, "ben tekrar bir ayar yapayım" dedi gitti, gelen şey üzerine 1 shot votka atılmış gibiydi, tadında hiç bir değişiklik yoktu. tekrar iade etmek istediğimizi söyledik, iade alamayacağını kendisinden kesileceğini söyledi, yapacak bir şey olmadığı konusunda ısrarcı olunca biz de hesabı ödeyip içkilere dokunmadan kalktık. yaklaşık 6/10 değerinde bir rezalet olduğu için buraya yazdım ama yine de gitmeyi düşünürseniz göz önünde bulundurun.
  • dergi aldığında kaybedenler edebiyatı adalet vicdan zart zurt.ama git mekanlarına gör fiyatları,kaybedenler kulübü de aynı bok bunlarda aynı bok,insan fiyat belirlerken konsept belirlerken yaptığı yayını feyz alır utanır,al sana mis gibi sol burjuva kültür sol kapitalizm,tiksiniyorum hepsinden.
  • beşiktaş şubesinden bildiriyorum. garip bir servis anlayışları var. mesela menüde çaylar şirketten diye belirttikleri kahvaltı servislerinde şark kurnazlığının güzel bir örneğini sergiliyorlar. kahvaltıyı getirip çayı on dakika sonra getiriyorlar. ne zaman çay isteseniz çok geç geliyor ve imamın abdest suyu gibi bir şey getiriyorlar. anlamadığım şey bu işletme çaydan zarar edebileceğini mi düşünüyor? dünyanın en az maliyetli içeceği olabilecek bir şey olan bu çay yüzünden kahvaltı zevkimizin içine ediyorlar ve müşteri kaybediyorlar. ne diyeyim allah akıl fikir versin.
  • beşiktaştaki mekanında kral pop çalan yer. bir daha da gelmem. hedef kitlenizi yanlış belirlemişsiniz. veya edebiyat yapmayacaksınız.
  • keriz düdükleyen mekanlar zinciri. oldum olası sevmemişimdir de oturmamışımdır da böyle mekanlara ama facebookta mide lobisinde, mevsim yeşillikleri salatasını görünce şok oldum.

gerçekten de rezalet başlığı açılsa 10/10 alcak cinsten... öyle kalitesiz sadece ismi ile var olan yerlere prim vermeyin.

mevsim yeşillikleri salatası
  • çanakkale şubesindeki elemanlar müşterilerle domuz sesi çıkartarak dalga geçip gülüyor ve orada çalışmaya devam ediyorlar. şikayet edilince elemanlar “gündüz başka bir olay vardı, o deli kadını taklit ediyorduk, sizle alakası yok” diyerek gülüyor.
    şişkoyla dalga geç ama arkadaş arasındaki muhabbette geç. müşteriyle dalga geçmeye hakkın yok, hizmet senin görevin. piçlik yapmak değil. her önüne elen şişkoyla böyle dalga geçersen bir gün o bahsettiğin gibi bir deliye denk gelirsin, yazık olur sonra soyuna sopuna.
  • caddebostan versiyonu çok keyifli mekan.
    açıkcası, caddebostan tarafalrında happy moon eziyeti çekmek, big chef, cafe cadde ve midpoint kazığı yemenin hiç anlamı yok.

fiyat/performans açısından tam puanlık. ana yemekleri çok çeşitli. ara öğünleri de öyle. her türlü damak zevkine hitap ediyorlar. sadece vejeteryan- vegan kesim için alternatif çok fazla şey yok salata dışında.

alkol çeşitliliği çok. genelde eleştiriler alkol fiyatlarına gelmiş sosyal medyada ancak kadıköy'de bile bu fiyatlara alkol alıyorsun.

umarım bozmazlar.
  • istanbul, ankara ve izmir'de toplam 8 şubesi bulunan cafe zinciri. ot dergi ekibi tarafından kurulmuş güzel bir konsept cafe örneğidir ve leman kültür şubelerini çağrıştırmaktadır. web sitesi için; http://otgrup.com/
  • hakkinda bu kadar az entry girilmesine sasirdigim baslik. mukemmel bir ambiyans ortami, esprili guzel duvar yazilari, cesit cesit menusu ister kahve sevene ister alkol tuketmek isteyene uygun. fiyatlari ortama ve gunumuze gore gayet normal. ankara, istanbul ve izmir'de bulunuyor sanirim. en cok subesi ankara'da olup en az 2 tane ile izmir'de. ankara'da hepsini ziyaret etme firsati buldum diyebilirim en guzeli kizilay'da olan. aksam tercih etmenizi oneririm.
  • beşiktaş şubesinde şöyle bir güzellik var, size ne istediğinizi sorup sipariş alıyorlar ancak yemekleri kafalarına göre getiriyorlar. ayrıca son dönemde garson kötü. yemekler soğuk geliyor. çay ve türk kahvesini kesinlikle tavsiye etmiyorum.
hesabın var mı? giriş yap