şükela:  tümü | bugün
 • ot için ot, kafa için kafa şeklinde oyuncak, bavul da büyük olur ama bavul. ot iyiymiş ama bi 50 sene lazım tabi onun için.
 • verebilecekleri en güzel hediye "kapandık, bu son sayımız" duyurusudur.

  zaytung'da vardı, kendi ot derginizi kendiniz yapın diye bir başlık. aha da link

  kendi kendilerine muhabbet edip efkar yapsınlar eyvallah da bunları okuyup "kaybedenim ben abi, yüzümüz gülmeyecek bizim, rakı içip neşet dinleyelim ama rakı da herkesle içilmez haa" diye ortada dolanan ergenler yıldırdı artık.
 • ibrahim tatlıses, cengiz kurtoğlu, ferdi tayfur ve hakan taşıyan posterleri.

  bence neşet ertaş'ı tükettiler. ozan geleneğinin son ismi olan adamı frida kahlo'yla falan aynı sepete koydular. o yüzden farklı bir kitleye ve ekole yönelmelerinde fayda var. hem çok enteresan bir şey yapmış olurlar. alt kültür eksikliğinden müslüm gürses'e saran #şiirsokakta kitlesi de yepyeni bir şey keşfetmiş olur.

  bildiğim kadarıyla "arabesk aslında blues ağğbiiiğğğ" tartışmaları sol entelijansta 1980'li yıllardan beri yapılıyor. ülkemizde ibrahim tatlıses, cengiz kurtoğlu, nihat doğan gibi nadide arabesk şarkıcılarımız varken ot, kafa dergilerinin bunu değerlendirmemiş olması büyük eksiklik.

  bence biraz kassanız çıkar. sokaktaki tek deneyimi barlar sokağı'nda sabahlamak olduğu hâlde yeraltı edebiyatı yapan "seni melis ile öpelim mi" konseptli yazarlar da yeni bir hava almış olur. ibrahim tatlıses'in müziğinde nasıl bir isyan olduğu, cengiz kurtoğlu'nun bu ülkenin blues'unu yaptığı konuşulur. tabi çay bağımlısı sol gençliği öperek para kazanan ali ağaoğlu'nun kalemşörü de bundan kazanır.

  yani bence doğan görünümlü şahinlerin müziğini keşfetmeleri gerekiyor. bunu alt kültür olarak pazarlayacak potansiyel var o dergilerde. bu tavsiyemi dinlemeliler.