şükela:  tümü | bugün
  • aynı his art arda içki tüketilen bir dönemin sonunda "bari enginar yiyeyim de karaciğer kendini bulsun" dendiği an gelir. 1-2 gün içmeye ara verirsin, en fazla bi kadeh şarap içerim akşamları dersin. birkaç güne yine şişenin dibini görmeye başlarsın.
  • iki elde ağır alışveriş torbaları taşırken 'kaslarım şu an gelişiyor' düşüncesiyle,
    meyvalı topkek yerken meyva parçacıklarını (aslında nişastadan yapılan suni şeylerdir) vitamin olarak algılamakla,
    ateş düşürücü-ağrı kesici özelliği olan herhangi bir nonsteroid-antienflamatuar ilaç ile gribin tedavi olduğu düşüncesiyle paralellik taşıyan histir.
  • yanında limonlu su da varsa hava da bile durursun. hojdur.
  • bunu hayatımda bir kere gerçekleştirmiştim, o da gittiğim bir restorandaki menünün grafik hatasından dolayı.

geldiği için yedim, yemesi dışarıdan havalı ama benim için bir işkenceydi. bitirene kadar yemekten soğumuştum ve sonunda da hala aynı oranda aç hissediyordum. galiba sağlıklı hissettirmesi ardından gelen tuvalet ihtiyacından ibaret.
  • ot içince gelen his tam tersi olsa gerek.
  • otu zeytin yağ sarımsak ve limon ile karıştırıp yerken mutluluktan ağlayabilriim
  • ilk entry'nin sahibi arkadaş duygularıma tercüman olmuş. patlıcan, havuç, patates, domates , soğan, sarımsak, brokoli ve bir tutam ıspanağı küçük küçük doğradım efenim. pul biber, kara biber ve naneyle biiir güzel harmanlayıp üzerine eser miktarda zeytinyağı gezdirdim ve fırına sürdüm. cücük kadar bünyeye sahip olmama rağmen bir oturuşta tüm tepsiyi yedim. yerken de sözlüğe girip bakayım dedim ve sebzeleri yavaş yavaş çiğnerken içinde bulunduğum his tam da bu histi. öyle kuvvetli bir histi ki " artık yeter! bundan sonra tembelliğe son. hayatımı düzene sokmalıyım. erken yatıp erken kalkmalıyım( kanayan yaramdır) sağlıklı beslenmeliyim, kitap okumalıyım, spor yapmalıyım" diye yemin ederken buldum kendimi. insanı durduk yere gaza getiren histir.
  • üstüne gofret yenildiğinde sona eren histir. öneririm...