*

şükela:  tümü | bugün
 • yan dükkani alarak işleri büyüten veteriner...
 • hayvan sevgisi ta$imayan veterinerligi sadece maddi amacli yapan insan
 • tırnak kesmek veterinerin işi diildir.!!!eğer kesilen tırnaktan kan gelmüş ise o başkaaaaa!!!ama tırnak kesen yada kesse bile para alan kişi bizden diildir.deki ;bu dünyada veteriner ottan ve boktan para kazanmaya kazanırsa kırk yıl ateşlerde yana ya da ööle bişiiişte.
 • hemen ayak kesilesi, bi daha gidilmeyesi, yuh anasini denilesi meslek erbabidir bunlar... lakin genelleme yapmak olmaz... bu zebanilerin aksine melek gibi olan, kedinizi sokaktan alip beslediginiz için 3 yildir sadece asinin parasini sizden alan, tirnak kesmek ne ki "aman ne cevap vercem, gelsin buraya da para aliim" zihniyetinden uzak olarak telefonla bile hizmet verenleri de mevcuttur... iste, bunlari bagrimiza basip sevmeliyiz arkadaslaaaaaaaar!!! öhöö, evet, öyle...
 • alçaklık derecesi dükkanı (!) açtıgı semte paralel degisen veterinerdir. yolda buldugunuz yarisi olmayan bir kediyi uyutmak üzere götürdügünüz veteriner kisisi böylesi bir amme hizmeti için ası parasını talep edebilirken, aynı civardaki daha insaflı olan bir digeri evde birlikte yasadıgınız kedinin düzenli asıları için çogu kez para bile almayabilir..
 • alçaklığını fark edip başka bir veteriner bulduğunuzda kedinizin bilgisayardaki tahlil kayıtlarını vermemek için ellerinden geleni yaparlar bunlar. o kayıtlar kritiktir çünkü kedi şeker hastasıdır ve veteriner de bunu gayet iyi bilmektedir. hayvan sevgisinden bu kadar da uzak olunmaz ki, dükkanı başlarına yıkasım var valla.
 • samimi bir hayvan sevgisiyle evine kedi köpek alan sonra endüstrinin kim kime ne kadara kaskallarsa boyutunu görünce sinir yapan müşterinin tahammül edemediği tiplemedir.
 • faturanıza şu kalemleri yazan veterinerdir.

  - vizite
  - dışkı alım (?)
  - dışkı tahlili

  kardeşimin yavru siyah köpeğini aşı için götürdüğümüzde, kafasını yardığı için oluşan tüysüz deriden tekrar tüy çıkar mı diye sorduğumuzda hayır ama isterseniz kıl transplantasyonu * yapalım diyen veteriner de potansiyel olarak bu gruba dahildir. * * *
 • gecenin bir yarisi zehirlenmis ve agzindan salyalar sacan kediniz icin ogrenci oldugunuzu, gecenin o saatinde ne kadar bulabilirseniz o kadar bulup getireceginizi, yaklasik ne kadar tutabilecegini sordugunuzda, "bos yere getirmeyin, siz bunu karsilayamazsiniz" deyip, suratiniza telefon kapatan veterinerdir. hayvan sevgisi sorgulanmasi, para hirsi gotune sokulmasi gerekendir.
 • -3 gündür şırınga ile su ve süt veriyorum. kesinlikle bir şey yiyip içmiyor. su kaybı var. ya bir şey tıkandı ya zehirlendi, zorla su içiriyorum.
  -tamam kediyi bize bırakın biz ilgileniriz gecesi 45 ytl den, bir de mama falan satın alın..
  6 saat sonra;
  -alo, kedim ne durumda öğrenebilir miyim acaba?
  -yemek koyduk önüne yemiyor, bekliyoruz.
  -peki ayrılmayın ordan ben gelip kedimi alıyorum...

  bu diyalogda geçen ve diplomasını gram haketmeyen veterinerdir. açtığı özel kliniğinde sadece "söğüş" yapmaktadır. kedimi sonra bir barınağa götürdüm. oradaki veteriner hem zehirlenme ihtimaline karşı ilaç verdi hem vitamin yüklemesi yaptı hem de bağırsak tıkandıysa diye önlem aldı.. veteriner var veteriner var. yok pardon, insan var, insan var.