şükela:  tümü | bugün
 • not: evet aramaya inandım fakat bulamadım.

  ses getirecek bir olay olduğunda, insanlar tarafından konuşulup tartışılacak, gülünüp eğlenilecek veya üzülüp göz yaşı dökülecek haber, video, fotoğraf vb birşey yayınlandığında herkes bu konu hakkında vay amk diyip fikrini beyan ederken, mutlak bilgisiyle ve evrenin tüm sırlarına hakim duruşuyla sigarasından çektiği dumanı dumamdan yanmış gözlerini kısarak üfledikten sonra, minik bir tebessümle: "pr çalışması o moruq" diyen tiptir.
 • x: ünlü şahıs
  y: sokaktan rastgele insan

  y: pardon nişantaşı'na nasıl giderim?
  x: şu yolu takip edin.
  y: teşekkürler.

  ayrıldıktan 1 dakika sonra

  y: pr bu kesin, pr olmasa cevap vermezdi.

  tanım: konuşmada ki y tipli olan insan.
 • halihazırda ülkemizde bir sürü yazılımcı, ceo bozuntusu kendini bir bok sanan kişiler olduğu için normaldir. bu tipler mevcuttur, çokça bulunur. sorsan ülkede bu reklamcılıktır, yazılımdır, ceosudur bilmem nesidir hepsi bir bok biliyor anasını satayım hepsi zaten bütün işleri kendi çerçevesinde döndürüyor. çevreleri çok ya hemen bir de üzerine "ya onları biliyorum onlar böyle yapıyor işte, yaaa"

  kimse çünkü bilgi sahibi olmadığını belli etmek istemez. bize has bir düşünce yapısı bana kalırsa, yani kimse tutup "vay lan benim bilgim yoktu" demez. herkesin bir fikri vardır ve hemen yapıştırır "aynen moruk onlar öyle yapıyor biliyorum onları, tabii çok duydum ben bizim xx lerde aynıydı."
 • bence kimse ota ve boka pr çalışması demez.
 • sosyal medyada gördüğü her türlü ota boka "viral" diyenin kuzenidir.
 • bilmediğini kabul etse o da öğrenir idi.
 • bütün türkiye reklamcılık, pazarlama ve halkla ilişkiler okuduğu için normaldir. şu ülkede bilmediği bir boku da bilmiyorum diye söyleyen biri çıkma amk! mesela bir şey almışsındır kullanmışsındır, gelir burada dersin ki, “aaa çok güzel bir ürün ben yeni aldım kullanıyorum memnunum,” bu tip çıkar ortaya;

  - kesin pr amına koyim!

  der. hee çünkü pr nedir ne değildir bi’ sen biliyorsun, bi’ sen niyet okuyorsun biz hiiiç bilmiyoruz! yaa bi’ siktirin gidin pr tespitini başka yerde yapın, diyesi gelir insanın, o derece.
 • tanım: götünden element uyduranların yeni meşgalesi.

  mk peach(!)leri çok yiyin, çok konuşmayın!

  insanları bu hale siz ve sizin gibiler getirdi. başkası değil!

  adamın sevgilisi ile haberi çıkıyor, ardından kasedi!!

  kadının önce estetik haberleri ardından kaçamakları sonunda da dizisi geliyor.

  düne kadar insanlar bu kadar haber bombardımanına tutulmuyordu. iş pr’ı da geçti.

  örnek; gülse birsel hürriyet yazarı. bugün ayşe arman’la röportajı çıktı. çünkü cuma günü senaryosunu yazdığı film gösterime girdi. uzun zamandır da çıtı çıkmadı. siyasi yazı kaleme almadı sırf filmi etkilenmesin diye.

  ha siz böyle mi gördünüz?

  yoo! sıradan röportaj sıradan olay di mi