şükela:  tümü | bugün
 • --- spoiler ---

  asıl adı hal emmerich'tir ve metal gear rex'in tasarımından sorumludur. kullandığı takma isim ise "otaku convention"dan gelmektedir. "metal gear solid'de onu ilk kez laboratuvarında, cyber ninja karşısında fena halde tırsmış şekilde buluruz. kendisi rex'in mobil bir nükleer silaha dönüştürüleceğinden habersiz olduğu için, solid snake'ten havadisleri aldığında ufak bir şok geçirir. bu esnada nükleer mevzulara bir şekilde karışmanın herhalde ailecek genlerinde olduğundan bahseder. otacon'un dedesi manhattan projesinde görev almış bilim adamlarından biridir. babası ise 6 ağustos 1945'te doğmuştur...

  bundan sonra, yaratısının nelere sebep olabileceğini öğrenen otacon, snake'e davasında yardımcı olma kararı alır ve kullananı görünmez yapan, yine kendi icadı stealth camouflage ile etrafta dolaşmaya, snake'e bilgi aktarmaya başlar. mgs'den kendisiyle ilgili olarak belirtilebilecek bir diğer husus sniper wolf'a aşık olmasıdır. hatta bu durumdan snake'e bashettiğinde snake, "bana daha çok stockholm sendromu gibi geldi..." diyerek tiye almıştır onu.

  oyunun sonunda snake meryl* ile kaçarken, colonel campbell'a* otacon'dan bahseder ve adadan kurtarılması için bir şeyler yapılmasını ister. böylece otacon, shadow moses'dan kurtulacak ve daha sonrasında* snake ile birlikte nastasha romanenko tarafından kurulan philanthropy'de çalışmaya başlayacaktır.

  mgs2'de kendisinin yazılım uzmanı olan, emma* isminde bir üvey kız kardeşi olduğu da açığa çıkar. ne var ki, araları geçmişte yaşanmış trajik bir olaydan ötürü soğuk olan iki kardeşin uzun zaman sonraki karşılaşmaları kısa ve acı olur.

  son olarak, otacon'un, ps3 için hazırlanmakta olan serinin devam oyunu metal gear solid 4 guns of the patriots'ta da as karakterlerden biri olacağı söylenebilir.

  --- spoiler ---
 • boka da konabilir. zaaa.