şükela:  tümü | bugün
  • bir türkiye gerçeğidir.çoğu kadın düşkünü ve gelen turistlere, yabancı-yerli ayırt etmeksizin rahatsızlık verirler.işini iyi yapan ve rahatsızlık vermeyene can kurban.
  • kürtlerin ucuz beden işçisi olmalarından kaynaklanmaktadır. şimdi yavaş yavaş onlardan da ucuz olan suriyeliler ve türkmen-özbekler tercih edilmektedir.

ucuza çalışan; ingilizce, rusça ve türkçe bilen ortalama bir türkmenle uzun vadede rekabet edebilmeleri mümkün değildir.
  • eski bir arkadaşımın en yakın arkadaşı aksarayda bir otelde çalışıyormuş bir zamanlar. kürttü. bi daha onunla da arkadaşlık yapmadım. aksaray-otel-kürt kelime bağlamından koşarak uzaklaştım. allah affetsin.
  • ortaköy esnafı da öyle. nolacak şimdi? denilesi
  • türk olunca ne oluyor?
    türklerde kadın düşkünü yok mu? ulan yaşınız yetmez. bu ülkenin en büyük gazeteleri gerek manşetlerinden, gerek ikinci sayfa haberlerinde yıllarca alman helga'nın türk murat'la yaşadığı geceden nasıl memnun kaldığını yazıyordu.

sen adamı köyünden kovalarsan, köyünde yaşama imkanı yaratmazsan, o da gelip metropollerde inşaatçı, tatil şehirlerinde komi, garson, vale olacak tabi. ne bekliyorsun.
    türkçeyi doğru dürüst konuşamayıp, cayır cayır ingilizce konuşan ne kürtler gördü bu gözler. adamlar ekmek parasında. ha bu arada bir iki turist karı da ayıklarsa ne ala.

en güzel soru geliyor; sana verse, sen sikmez misin birader?
    sen karılara yürürken kur oluyor, kürt yürürken rahatsızlık oluyor öyle mi?
    sikerler o işi hacı abi!
  • daha çalışkan olmaları, işleri iyi kötü şeklinde sınıflandırmamaları olabilir mi acaba? işe karşı önyargıları yok. iş seçmiyorlar.
  • bir zamanlar yazları otellerde çalışırken tanık olduğum durumdur. özellikle garsonları saf kürttür. aralarından bazı tanıdıklarım vardı, herif kışın süleymaniye ırak suriye arası kamyon şoförü, yazın o beş yıldızlı janjanlı ünlü otellerde garson. adamlar personel lojmanlarında şalvarla geziyordu. bunların nedenini bende merak ediyorum ama sanırım iki taraf açısındanda basit nedenleri var. patronlar açısından nedeni, her işi her şekilde yaptırabileceğiniz ucuz iş gücü. çalışanlar açısından ise yaşadıkları boktan köylerden ayrılma imkanı ve melek gibi turist kızları avlamak.

turizm denilen şeyin türkiye için yüzde 80 anlamı rus kızı bafilemektir.