şükela:  tümü | bugün soru sor
 • tatil arefesinde içim cazzzz ederek gördüğüm durum.
  doğru düzgün sahili olmayan, ilgili siteler ve google yorumlarında temizliginden ve yemeklerinden sikayet edilen otellerin bile 3 gecesi 3000 lira civarı. oda kahvaltı butik-pansiyonlar ise iç anadolu'ya daha yakın. tatil beldesine gidip üç metrekare klorlu suda yüzmek istemiyor insan (o dev şahane tipten havuzlar alınmasın).
  bende uygun otel bulamayınca, siteleri açıp en pahalı otellere bakıp iç geçiriyorum. bu koylara imar izni nasıl verilmis diye insan hayret etmiyor(etmiyor).
  booking'i yasaklayanlara da sevgiler selamlar.
 • bookingin gitmesiyle meydan fırsatçılara kaldı malesef. geçen sene haziran aylarında günlüğü 220 tl civarı olan nefis 5 yıldızlı otel bu sene 750 tlden aşağı inmiyor. tamam güzel fiyattan bulmuşum kabul fakat bu kadar da fark olmaz brrş ve çüş derler adama.
 • yakında pastanın büyük bir kısmı ets'ye kayacak,benden demesi
 • her zaman tatilde konaklamaya o kadara para verilmesini anlamamışımdır. zaten genel olarak sabah veya öglene doğru evden çıkılır ve gece tekrar yatmaya gelinir. pis olmadıktan sonra ona vereceğiniz parayı dışarda aktiviteye harcamak daha mantıklı. tabii en mantıklısı çadırınızı alın, o koy benim o koy senin geziniz efendim, iyi tatiller.
 • bir haftalık tatile 2 bin euro istiyor vatandaş. ister tabi hakkı. uçuş fiyatı da bin euro iki kişi icin.

  biz de new york’a aldık bileti. 600 euro uçuş, 1 hafta airbnb konaklama 500 euro.

  bir dahaki sefere yunan adalarına giderim.

  siz de birbirinizi silkeleyin.

  benim gibi eli mhp’den başka partiye gitmemiş birini de bu hale soktunuz ya.
 • otelciliğe otel sahibi olarak giriş yapmak isteyenler, otel fiyatlarının uçtuğunu değil aksine düştüğünü göreceklerdir. son zamanlarda oldukça fazla satılık otel var ve geçen seneye göre reel olarak fiyatları düşük. artan turizm gelirlerine rağmen, satılık otellerin artışı, fiyatlarının düşüşü ilginç. gelecek beklentilerinde olumsuz yönde bir sorun olduğunu düşündürüyor bu durum...

  ah, pardon, otellerde kalış fiyatlarıysa kastedilen, onlar uçmuş olabilir! yine de, bedavaya otelde kalmak istiyorsanız kendi otelinizin sahibi olabilirsiniz, değil mi?*
 • bu ülkenin insanı kadar kendi topraklarının nimetlerinden uzak kalan , yararlanamayan başka millet yoktur. elin iranlısı, suudu,ıraklısı ,rus'u vs gelir her boku en ucuz fiyata alıp gider eğlenir. biz de burada birbirimizin sikini tutup halay çekeriz
 • bodrumda çeşmede on günde 10.000 try harcanması normalleşmiştir. neden mi normalleşti? ortalama bir işte 2.000 eur/usd maaş ile çalışan gurbetçilerimizin, muhterem arap din kardeşlerimizin, alt sınıf avrupalı/rus misafirlerimizin mevcut koşullarda cennet gibi koylarımızda, ortalamanın çok üstünde hizmet kalitesine sahip hotellerimizde resmen bedava tatil yapabilmesi sağlandı da ondan.
  ortalama bir işte 2.000-2.500 try kazanan türk vatandaşı nasıl tatil yapacak? buna da çözüm sağlandı tabiiki. turizm ve otelcilik bakanımız, etstur’un sahibi, çeşitli kampanyalar yapıyor. hemde tatiliniz için 12 taksite kadar ödeme kolaylığı sağlanıyor, 5 gün her şey dahil bir otelde yiyip içtikten sonra, tek yapmanız gereken 12 ay maaşınızın 3te birini sayın bakanımıza vermek.
 • konunun uzmanı olarak söyleyebilirim ki bu sene esas dert fiyattan ziyade müsaitlik olacaktır.
  almanlar bu sene tam olarak geri döndü, erken rezervasyonlar inanılmaz yoğun gidiyor. ruslar yine son dakika yardıracaktır. ingilizlerin özellikle egeye çok koltuk planlaması var, dolduracaklardır. hollanda da hareketlendi bir nebze.

  hal böyleyken iç pazara oda kalmayacaktır, kalanlar da ateş pahası olacak. geçen sene belek’te 10 gün fiyatına bu sene 4 gün anca, veya side alanya kemer gibi daha uygun seçenekler düşünülmesi gerek.
  iyi tesisler dolmaya başladı bile.
  ülkenin rezil kriz ortamında sadece turizm yüzleri güldürecek gibi.

  şunu da ekleyeyim, 2014-15 zirvesinden son 3 senede diplerdeydi turizm, seneye anca o seviyeye geliriz (gelir anlamında söylüyorum kelle hesabı değil)
 • (bkz: #81584355) yerli turist muhtemelen hiç olmadığı kadar az olacak bu sene.