şükela:  tümü | bugün
 • insana dunyada bir de boyle dert varmis dedirtebilecek bir olay.

  sevgi beslenen bir insanla oda paylasiliyorsa ve sifonu on kere cekmenize ragmen orada yapisip kalmis bir gulen bok varsa insana yakin gelecegini gozden gecirtir.

  otel de hakli, bir de her gun senin boklu fircani mi temizlesin. yalniz cozum basit. lutfen buyuk abdestinizi yapmadan once tuvaletin su dolu zemini uzerine tuvalet kagitlarindan bir veya iki kat kaplayin. en azindan orda yapisip kalmaz mk. aklinizda bulunsun.
 • (bkz: içeri girdiğimde klozeti sıvazlıyordu)

  tanımadığınız insanların münasebet ettiği bakteri dolu boklu bir fırça, size temizlikten ziyade pislik ve hastalık getirebilir. bu yüzden otel tuvaletlerinde fırça bulunmaz.

  bu konuda yapılması gereken; klozete sıçmadan önce bir kere sifona basarak yüzeyi ıslatmak ve ıslak olan yüzeye birkaç parça peçete atmaktır. işiniz bittiğinde göreceksiniz ki klozet, sanki içine hiç sıçılmamış gibi tertemiz kalacaktır.

  not: çoğu otel, müşteri hijyenine önem veriyormuş gibi yapar fakat o düzgün ve temiz görünümlü otel odaları, aslında oldukça pistir. bunun başlıca nedeni; sirkülasyonu çok olan otellerde, odalar mümkün olduğunca hızlı temizlenip, bir an önce kullanıma hazır hale getirilmek istenmesidir. bu konuda detaylı olarak yazarsam bazılarını otellerden soğutur ve yapmış oldukları rezervasyonları iptal etmelerine neden olabilirim. fakat yinede birkaç tüyo bırakayım;

  siz siz olun, oteldeki banyo ve lavaboyu, çay kahve fincanlarını ve tv kumandasını kullanırken dikkatli olun. kullanacağınız yastık, yorganı havalandırın. odadaki buz kovasını kullanmamaya çalışın, kullanmak zorundaysanız içine poşet koyun. az için, çok dağıtmayın.

  edit:imla.