şükela:  tümü | bugün
 • bir kaç şeyi sıralamak istediğim başlık.

  içerisinde et olan sulu yemeklere ağzınızı sürmeyiniz. artan yemeklerde ki etler ayıklanıp bir sonraki yemeğe eklenir. mümkünse etsiz ve ya löp et olan yemekleri tercih edin.

  patates içerikli yemeklere dokunmuyoruz. patates, besinler içerisinde insanı en hızlı tıkayanıdır. bunu bilen otel sahipleri patates yemeklerini, kahvaltılık patatesleri en öne koyarlar, aralara güzelce serpiştirirler, süslerler. hepsi sizi ucuza kapatıp yollamak istiyor. zaten neden patates yemek isteyesiniz ki? tatilde ve ya iş gezisindesin yeme işte patatesli yemek. tamam sakinim.

  yaş pasta konusuna gelirsek eğer çok tercih etmeyin. çoğu tatlı çöpe dökülmez. yaş pasta ise taze olmayabilir, günlük tüketilmesi gereken bir gıda olduğu için sürmeyin ağzınıza ki zaten güzelde değildir. tercihiniz, şerbetli tatlılardan yana olsun.

  bal yemeyin. bal aromalı şurup olabilir.

  tereyağlar yine bal gibi tereyağ aromalı margarin olabilir fazla tüketmemeye çalışın.

  yumurta türevlerini yiyin, peynir zeytin okey, salam yerine jambon tercih edin. salatalık, domates güzeldir. balık yemekleri hoştur.

  salata noktasında ise içinde yoğurt olmayan, gözünüzün gördüğü, sade salatalardan tüketin. yoğurt eskimiş olabilir.

  oda içinde dikkat edilecekler, ortak kullanım alanlarında dikkat edilecekler, mini barda dikkat edilecek konular. bunlar da yazılabilir bu başlık altına elbette.
 • iş seyahati için kalıyorsanız mümkün olan en geç saatte odaya gidin, yoksa bir garip ruh hali basma olasılığı çok yüksek.. ben ruhi bey nasılım iyisiniz ruhi bey'e bağlıyor kafa bir süre sonra..*
 • odadaki kettle'in kullanmayin. millet donunu corabini icine atip su kaynatarak camasir yikiyor onlarda. ewww.
 • resepsiyonu arayıp battaniye istemeyin. ya da manasını bilmiyorsanız istemeyin.
  edit: ne anlama geliyor diye soranlara

  (bkz: otelde battaniye istemek)