şükela:  tümü | bugün soru sor
 • edit: meğerse sıkıntı otelde kaldığımıza dair fatura imiş. verdik yaptırdılar yorumumuzu. bu sefer tamam.
  orjinal metin:
  objektif yaklaşım içinde olmayan aksine değişik işler çeviren site. uludağ'da fergana büyük otel 'e kazara gittik ve memnun kalmadık. hatta bırakın memnun kalmayı 2 gün daha rezervasyonum var iken iptal ettim ve geri döndüm. yemekleri üniversitede çıkan tabldotların 3 4 gün kalmış hali gibi, odaları sadece bir yatak büyüklüğünde, adam gibi organizasyon yok. vermişler bir çocuğun eline unkapanı'nda satılan 60 tl'lik gitarlardan, bişeyler çalmaya çalışıyor. henüz önünde akorlar ve sözler var iken kafasında entel şapkası olan tiplerden ama. belli ki 1. 2. sınıf üniversite talebesi... neyse, kapı kilidi bozuldu, musluk bozuldu... bekle anam bekle. sabahın 9'unda temizlik görevlileri 30 metre uzunluğundaki koridorun bir ucundan diğer ucuna arkadaşına bağırıyor. 2-3 sabah böyle gürültü içinde uyanışlar... neyse böyle bir yer işte.
  gittik bu siteye yaptık güya yorumu. adamlar yayınlamıyor. üstüne üstlük bir de telefon açıyor sorun hakkında konuşalım. la ne enteresansınız.
  allahtan burası var da okuyan adam az buçuk ders alır.
  edit: imla
 • tripadvisor varken kendisine gerek duyulmayan site.
 • ets turizm'e ait otel karşılaştırma sitesi demek zaten yeterlidir sanırım.
  en beğenilen tesislere baktığınızda ets turizm'e ait voyage ve maxx royal hotellerin en başta çıkmasından da anlaşılabilir.
  siteyi bir de bu gözle incelemenizi tavsiye ederim.

  dipnot:
  hakkımızda
  bu site, ets ersoy turistik servisleri a.ş tarafından, t.c. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır.
 • oteller hakkında yalan bilgiye en kolay ulaşılabilen site.

  web anket denen yöntemle verilmiş puanlar nedense hep 100 ve de yorumlar son derece şaaane bi türkçeyle yazılmış otele düzülmüş methiyeler şeklinde.

  ets müşteri hizmetleri tarafından telefonla alınıp buraya eklenen yorumlar ise (ki yanlarında tele anket yazar) olması gerektiği gibi, ilgili otelde yaşanan sorunları anlatır ve de ortalama bir vatandaştan beklenen yanlış yunluş kurulmuş cümleler şeklinde.
 • hayatında ilk defa bir 5 yıldızlı otele balayında gitmiş olan kişilerin yorumlarıyla doldurduğu site. birinin a dediğine diğeri b diyor. zaten genel yorumcu profili ikiye ayrılmış durumda:

  bunlardan birincisi hiç görmediği şeyleri ilk defa görüp süper bulanlar.

  diğer grup ise bir tatile ilk defa (kendine göre) çok para verip, hiçbir boku beğenmeyenler.

  dolayısı ile objektifliğin o'sunda bile olmayan bir site...
 • kendi otelleri için olumlu yorum doldururken kaza ile onların şişırmeye çalıştığı otellere olumsuz görüş bıldırısenız sizi sorgusuz sualsiz üyelikten atıyorlar.dolayısıyla bende bu siteye çok guvenırdım ama anladım ki özellikle ets direk pazarlanan otellerde kötü yoruma yer yok.sız yinede tripadvisor ve bookıng yorumlarını ihmal etmeyin derim.
 • fake üyelerle, piyasayı manipüle etmeye çalıştığına dair bir iddia var:

  https://medium.com/…ns/sark-kurnazligi-f0d634cf682a
 • otel hakkında yazdığım yorumu sansürleyip kendi politikaları gereğince "yumuşattıklarını" söyleyen, gerekçe olarak da otellerle mahkemelik olduklarını öne süren site. hayır ne demişim? bildiğin bok kokan otel için kibarlık edip "lağım kokuyor" yazmışım, paşalar bunu "ağır bir koku" olarak değiştirmişler. sonra da ne olduysa yorumu kaldırmışlar. otel hakkında bir tane de olumsuz yorum yok. çok aşırı güvenilir bir site anlayacağınız. hiç kötü otellerle çalışmıyorlar!
 • kafalarına göre yorumların bir kısmını silen site

  clup hotel phaselis rose için yaptığım yorumu buraya da koyayım

  öncelikle ets tur otel rehberimiz cansın beye ve oda değişimi için yardımcı
  olan resepsiyon görevlisi simge hanıma teşekkür ederim.
  otel güzel bir otel alkol konusunda başarılı bulmadım kokteyl ve diğer içki sunum ve lezettleri kötü idi.
  yemekler lezettli seçenek bol. akşam yemeklerine geç giderseniz yer bulamıyorsunuz. sabah erken gittğimiz için kahvaltılarda yer problemi çekmedik.
  çalışanlar genelde güler yüzlü idi. bar da içecek servis edenler hariç.
  çocuk için yemek saati dışında meyve talep ettiğimizde hemen bir tabak dolusu getirdiler sağolsunlar.
  daha büyük oda olsun diye garden delux seçtik ancak oda da fazla yatak olduğu için bebek yatağı tam klimanın önünde kalıyor çocuk dostu otel denilmesine rağmen bebek yatağı dışında bir hizmeti yok
  çocuk büfesi öğlen ve akşam yemeklerinde var ama yemeklerle aynı yemekleri sunuyorlar
  aynı çorbayı veya yemeği cocuk büfesi veya normal büfeden almanın bir farkı yok.

  bu kısım çıkarılmış

  --- spoiler ---

  14 aylık cocuğumuz el ayak ağız hastalığı kaptığı için tailimizi 3 gün erken sonlandırdık. özellikle mini clupdan uzak durulsun. otopark yok
  --- spoiler ---
 • yazın gitmiş olduğum bir otel için yapmış olduğum yorumu yayınlamamış sitedir. otel her konuda gerçekten çok kötüydü ve tüm olumsuz yanlarını yazdım ki gidecek olanlar görsün ve beklentisini ona göre ayarlasın diye. ama her ne hikmetse yorum yayınlanmamış ve neden yayınlanmadığına dair herhangi bir gerekçe de gösterilmemiş üstelik.