şükela:  tümü | bugün
  • 2017 yapımı bilim kurgu gerilim filmi. zamana sıkıştırılmış sanal gerçeklikleri tetikleyen bir ilaç icat eden genç ren'in güçlü buluşlarını nasıl kullanacakları üzerine ortağı sam'le mücadele etmesi anlatılıyor.
    imdb

edit: bilim kurgu yokluğunda gideri olan bir film ancak güzel bir konuyu araya vermişler.
  • az önce izlediğim baya baya sağlam kurgusu olan film. 7.5/10
  • güzel film. izlemeye değer. orjinal ve sağlam bir konu. sunumu zayıf kalsa da kendini seyrettiriyor. inception i da hatırlatıyor biraz. başka ellerde şaheser olabilirdi.
  • black mirrordan bir bölüm havasında bir film.
  • 'göze damla' klişesi dışında senaryosunu beğendiğim film.
  • bir yazilimin, yazdirildiginda murekkep olmasi gibi bir fikir uzerine kurulmus senaryoya sahip guzel film. hatta baya guzel. zihnimizin kontrolunu sandigimizdan fazla elimizde tutuyoruz bu fikire de katiliyorum. 8/10 veriyorum. gotuntuler muhtesemdi..
  • yazarlar bahsetmiş ama tekrar etmekte fayda var, sağlam film.
  • piç edilmiş güzel fikirler listesine üst sıralardan giren bir film.

fikir 8/10
    senaryo 5/10
    oyunculuk 3/10
    kurgu + yönetmenlik 1/10
  • black mirror'un san junipero ve white christmas bölümlerini sevenlerin bayılacağı film. konu neredeyse aynı sadece bu sefer yazılım biyolojik biçimde. orijinal ve güzel bir konu olmasına rağmen, yönetmen bazı kısımlarda kurgunun donuklaşmasına sebep oluyor.

bir bilim kurgu olarak her türlü gideri var.
  • berbat bir film. sağlam mağlam yazanlar olmuş, onlara kanıp izledim. fikir iyi ama film kurgusu rezalet, diyalogların bu kadar kopuk olduğu başka bir film izlememiştim. diyalogsuzluk filmi film olmaktan çıkarmış, son kısımlar abuk subuk olmuş.

edit: predestination ile hiç bir şekilde kıyaslanamaz. filmin anafikri zaten güzel ama fikri piç etmişler. oyuncular filmin sonlarına doğru konuşmuyorlar bile, ne oldu ne bitti anlamıyorsun bildiğin içine etmişler.