şükela:  tümü | bugün soru sor
 • hizmet sunulan/aranan bir platform. c2c startup.
 • khk mhk ney yapılıp edilip bir güzel silkelenmesi gereken uygulama. yanlış anlaşılmasın ancak emek sömürüsünü bu denli normalize eden herşey silinip süpürülebilinir. örnek bir ilan :
  "moderasyon görevi:
  görev detayı

  17:00 – 23:00 arasında, gelen içeriklerin kurallara uyup uymadığını değerlendirip, uymayanları kaldıracak ve gerektiğinde kullanıcıları engelleyecek.
  görev bilgisayar başında online olarak yerine getirilecektir
  en az 4 ay bizimle çalışabileceğinin garantisini verebilen adaylar ile ilgilenmekteyiz,
  görevi alan arkadaşın gelen içerikleri sürekli takip ediyor olması konum
  onlıne
  gerekmektedir.
  haftanın bir günü izin vardır.
  bütçe: 500 tl
  "

  sana haftada 1 gün izin veriyor(!). seni bildiğin işe alıyor. sıfır ssk yol yemek herneyse. günde 8 saat diyor. 6 gün 8 saat.. bu zaten normal iş. bütçe ise 500 tl. öğrenciler yapar hesabıyla sitelerinde daha önce kullanmışların yazdığı gibi "angarya" işleri bir güzel iteliyor. 500 tl... 500 tl... vakit bu denli mi değersiz ey öğrenciler.
  "24 kişi başvurdu"
  bu 24 kişi zaten cehennemin en değerli çukurunu hakediyor.

  bu arada benim gözümde bu işin değeri 2000 tl'dir minimum. eğer sen ne değerde görüyorsun diyorsanız bilginiz olsun.

  bir işletmeci olarak insanları asgariye layık görebilirsiniz, ancak yaşam standartlarına bir gıdım etki etmeyecek komik ücretleri insanlara olmasa da kendinize layık görmeyin sayın suserler, öğrenciler, mühendisler, beyaz ve mavi yakalar...

  turizmciler napıyorsa yapsın...
 • 4 saatlil fotograf çekimime 50 tl, nişan videosuna 100 tl ye köpek arayan kişileri barındıran platform.

  lan bir dslr sensörünün 4 saat video çekmesinin zaten maliyeti yıpranması 100tl seti kiralasan zaten günlük 200-250 tl, videocu tutsan 200-250 tl, bunun editi sesi post productionı var daha.

  3-5 öğrenci kurmuş ama millet tıklasın da koy göte gitsin istemiyorsa kabul etmez mantığı var. 50 liraya bir saat sırt masajı ilanı vercem cidden.
 • bu tarz uygulamaların amacı öğrencilerin para kazanmasını kolaylaştırmak ve bunu yaparken vergi veren diğer kuruluşları aradan çıakrmaktır. ab'nin de üzerinde çalıştığı bir formülç bir insanı işe almak, sigortasını ödemek, işten çıkarmak çok büyük paralar. abd tipi bir sistem bu tarz sınırlı plantformlarla birlikte türkiye ve ab'ye çok yarayacaktır.

  gel gelelim siteye:
  -nasıl çalışır kısmı daha ayrıntılı olabilir. mesela işi alacak olsam sigorta var mı bu işi yaparken bilmek isterdim.
  -minimum fiyat belirlemesi hakkında emimin düşünüyolardır ancak bunun için komisyon sistemi fikrinden çıkmadan yapabilecekleri bir sisteme odaklanmalılar.
  - arayüzü sade ve başarılı, ancak sene 2017 ve görsel eşittir herşey. zannediyorum server bütçeleri artınca bu da gelişecektir.

  yorumlarım zamanla gelişir. melek yatırımcı olsam yatırım yapardım arkadaşlara. iş fikri güzel ancak iş planı açısından da görüp yorumlamak lazım tabi. benchmarkları da artırmaları ufak bir tavsiye.

  eyyorlamam bu kadar.
 • bazen o kadar komik paralara öyle işler yaptırmak isteyen insanlar görüyorum ki; "ahahahahassiktir yaktığım atp'yi karşılamaz lan bu para" diyorum.

  sonra bir tıklıyorum göreve 4 kişi aday olmuş.

  hasılı, 30 liraya uygulama yazmaya aday olacak kadar yaptigi ise saygisiz , şuursuz tiplerin takıldığı sitedir.

  ha 30 liraya o ilanın açılmasına nasıl izin veriliyor onu da ayrı sorgulamak lazım.

  ilanı açan ölücülere ise diyecek bir şey yok. klasik şark kurnazı çakallar işte ne diyeceksin ki. sokaklara çıkıp şöyle bir bakın 4 yanınız onlarla çevrili.

  tüm bunlara artı olarak şunu söyleyeyim, mobil uygulamalarını bir an önce,tez zamanda yaptırmadan büyüme beklentisi içine girmesinler.