şükela:  tümü | bugün
 • taktıktan sonra her türlü sesi rahatlıkla duyabilme imkanı sağlayan kulak tıkacı. şiddetle öneririm.
 • bugün havuzda kullandığım kulak tıkacı markası. kullandığım spesifik ürün şu:
  http://www.otifleks.com.tr/…mumu-kulak-tikaci/c15gq

  daha önceden silikon kullanıyordum. otifleks değil, başka bir marka, bilmiyorum ahmet bişey işte 3-5 liraya. neyse. kullandıklarım nedense bir türlü kulağımı tam kapatmıyordu. yani kapatıyordu aslında ama birincisi, havuzda soğuk suyu görünce büzüşme gibi bir eğilim gösteriyordu - ki bu da içeri su sızmasına neden oluyor, ikincisi de benim kafa, ağız hareketlerim veyahut basınç değişikliği gibi sebeplerden ötürü kulağımda bollaşıp düşüyordu. ben de 100 metre yüzüp 2 dakka kulaklıkla uğraşıyodum yani, hoş olmuyordu.

  kulaklık araştırırken bu markayı buldum, daha önceden en ufak bir fikrim yoktu. sitelerini inceledim, bir çok farklı ürün yapmışlar. yurtdışında tercih ediliyormuş, paket güzel falan diye merak ettim aldım. bugün de kullandım ve oldukça memnun kaldım. çok kalite ve hijyenik bir kutulama sistemi yapmışlar, bi kere onu çok beğendim. ikincisi de kulağıma yerleştirmem 1 dakikamı almadı. tamamen doğal, balmumundan falan bir malzeme olduğu için biraz yapışkan bir doğası var, kulağıma koyduğum gibi küt diye oturdu zaten ve kaldı orada. suymuş bilmemneymiş, milim oynamadı. sadece biraz kulak ağrısı yaptı bende, o da benim ürünü düzgün yerleştirip yerleştirememem ile alakalı sanıyorum ki. bunun dışında sitede 5 kereden fazla kullanmamayı tavsiye ediyorlar. silikon versiyonunu bilemiyorum ama balmumu versiyonu için haksız bir önerme gibi gelmedi. bu da fiyat/performans oranında fiyat hanesine ekstra değer kazandırarak total puanı biraz düşürüyor olabilir. 2 hafta sonra görücez durumları ne olacak. aklıma gelirse editlerim. benim için çok mühim değil, çünkü en azından kulağıma uyuyor ve su kaçırmıyor. şu anda önceliğim bu.

  bununla birlikte bir arkadaşım da gene dün bunun silikon olanını kullandı. ama o daha önceki silikon kulaklıklarla benim yaşadığım sıkıntıları yaşamıyordu; bugün de doğal olarak otifleks ile dandik olanı arasında herhangi bir fark yok bana göre dedi. ama kendisi oldukça alçak gönüllü ve benim gibi her boktan işkillenen, inciği boncuğu kurcalayan apaçinin teki olmadığı için fark olsa da yok demiş olabilir bilmiyorum.

  eyyor.
 • ses kesme için olanı bi halta yaramayan kulak tıkacı. o kadar uğraşmama rağmen kulağa tam oturtamadım ya da o kadar oturuyor en fazla. sonra biraz daha iteleyeyim dedim, kulağım kalp gibi atmaya başladı. çıkar, tak, biraz daha uğraş dur olmadı, muhtemelen çöpe gidecek. benden 25 lira isteyen eczacının anasını da ayrıca sikeyim.