şükela:  tümü | bugün
  • orta kulak iltihabi olup feci agrili bisidir
  • adı şirket ismiymiş izlenimi veren fakat kişisel deneyimlerime dayanarak öyle masum bişey olmadığını garanti edebileceğim hastalık.
  • kulagana attiriyim diyen denyolarin mesul oldugu rahatsizlik
  • tedavisinin ertelenmesi durumunda dumur kisi huvviyetine buruyebilecek hastalik
  • eskiden her yıl aynı donemlerde gecirdigim,cok agrı yapan nefret edilesi hastalık.
  • şu an geçirmekte olduğum kaç gündür bir türlü geçmeyen ve inanılmaz şiddetli ağrı yapan hastalık.
  • kramp girmiş olan kulağınıza birinin bir bıçak sokup, bıçağı içerde çevirmesi gibi bir his veren berbat ötesi bir hastalık
  • dalış yapmayı engelleyen rahatsızlık. çünkü kulaklarınızı eşitleyemezsiniz.
  • aci.. cok aci demek olabilen hastalik. ates, agri, uykusuzluk, korku kaynagi (cocuklukta). doktor tekrarinin sagirliga yolacacagini söyleyince cok korkutan hastalik.
  • oldukça ciddi duyma kaybı yaratan bir rahatsızlık. uçağa binmek duyma kaybını ve rahatsızlığın şiddetini artırmaktadır. mecburen "uçak almak" durumundaki hastalara kulak tıkaçları tavsiye edilir ve lakin tıkaçlı da uçak kullansanız ertesi gün gözünüzden kan gelebilir, yoldan çıkabilir, boşa da kürek çekebilirsiniz. böyle birşey.
    (otisabi kaynaklı ayarları duymadım, görmedim, yiyemedim de dedirten hastalık olabilir netekim kullanım şiddetine göre)