• benimde tanıdığım bir çiftin ikiz çocukları var. 11 yaşında bu ikizlerden erkek olan otizmli, kız olan ise %95 engelli. çocukları için hiç bir fedakarlıktan kaçınmayan bu çift, maddi manevi çok yıpratıcı bir hayat yaşıyor iken, şu an bir de benim adlandırmakta zorlandığım, kibarca insanlıktan nasibini almamış alt komşuları tarafından büyük bir tacize uğramaktalar. otizmlilerde görülen ve ekolali denen sesleri tekrar etme hareketini "uluyorlar, tımarhaneye döndürdüler" diye karakola şikayet eden, mahkemeye verip sizi bu evden attıracağım diye tehditler vs vs ... biri kendi başına hareket edemeyen %95 engelli, diğeri otizmli iki çocuk ile zaten evleri dışında kendilerini güvende ve rahat hissetmeyi unutmuş bu insanların, tek sığınakları evlerini zindana çeviren bu komşu, aslında bir zihniyeti temsil etmekte ...
    bu başlığı açma amacım bu komşuyu ifşa etmek ya da ona karşı bir hareket oluşturmak değil. otizmli ve engelli çocuk sahiplerinin yaşadığı zorluklara dikkat çekmek ve eğer mümkün olursa insanların bu konu üzerinde düşünme ve empati yapmasına aracı olabilir miyim diye düşünmemdir ...
    not: tacizler uzun sayılabilecek bir süredir devam ediyor. bahsettiğim çift kiracı da değil ev sahibi. ek olarak bu alt komşuya çocukların durumu, otizmli olduğu defalarca söylenmesine rağmen "ben anlamam otizm falan, çekmek zorunda mıyım ? taktım ben size" diyen bir adam ...
    milliyet gazetesi haber yapmış, benim de seslerini duyurabilmek adına elimden gelen bu başlığı açmak oldu.
  • "insanlıktan nasibini almamış" komşudur.
  • o komşunun ben amk
  • bir benzeri binamızda oturan insansız uzay aracı... oğlu mental retardasyonlu anneye "çocuğunuzu hastaneye yatırın" diye akıl verirken kendi köpeğinin 24 saat havlaması için hiç bir şey yapmamakta... köpeğe lafımız yok da sahibinin suratına tükürsem tükürüğüme acırım...
  • gayet de ifşa edilip linci hakeden bir varlık.
    bir akıl hastanesinde hayatını tamamlanmasını dilerim
  • kötü komşu
  • alttaki komşu için tabana 8 cm bir yalıtım yapılıp sorun bir nebze çözülebilir.
    istanbul'da binaların ses yalıtımı maalesef sıfır.
    insanlar, yan komşunun alarmıyla sabahları uyanıyorlar.
  • komşunun, hayatın getirip götürebilecekleri karşısındaki özgüvenine hayran kaldım doğrusu. kimden torpilli acaba?
hesabın var mı? giriş yap