şükela:  tümü | bugün
  • bir ekşi sözlük yazarı. hoşgelmiş. * *
  • (bkz: #67075713)

gerçekçilikten uzak bir tanıma imza atmıştır. inanamayınız.
  • kendimi kimseye avukatım diye tanıtmadım hatta beni saçma sapan cinsellikle vurmaya çalışan kişiyi de herhalde daha önce entry'leri yüzünden engellemişim ki entry'i kotudur kotu vesilesiyle öğrendim. ilginç ve kalitesiz bir durum. uzun uzadıya cevap vermeyeceğim kadar çirkin.
  • yediğinden ben de istiyorum.
  • sözlükte kalan son aklı başında insanlardan.

yazar engellemeye girdiğim başlıktan entrysini alkışlayarak çıkmışlığım vardır.
  • kendisine femme fatale yazanlara hunharca gülen yazar* ilahi çocuklar.
  • pta'ın there will be blood adlı filmini 2 cümlede analiz edip çerezlik film kategorisine koymuş büyük sinema duayeni.

(bkz: #70726907)

kendisine kibarca mesaj atıp iyi film önerisi isterseniz de cevap gelmiyor, baştan belirteyim. sanırım yeni bir 2 cümlelik film analizi yapıyordu ve vakti olmadı.

ayrıca madem buraya geldik, bir kaç şey eklemeden gitmeyelim. kendisi şu (bkz: #70735681) entry'sinde sözlük yönetiminin hiç yere entry'sini sildiğini ve sözlüğün bittiğini söylemiş. silinen o entry'i okuma gafletinde bulunmuştum. hiç de öyle olanı anlatan bir entry değildi. doğrudan, kelimelerle ifade etmese de; otobüsün arka tarafına oturmuş olan kadınlara, sırf kara çarşaflı oldukları ve içinde bulundukları aidiyetten ötürü anlama sinmiş olan bir ötekileştirme ve alay ile yaklaşan bir entry idi. entry'nin içeriği hakkında daha fazla bilgi vermeyi yersiz buluyorum çünkü seviye olarak ilkokulun ilk günü düşen arkadaşa gülmekten pek bir farkı yok.

belli ki düşüncelerinin modern/kemalist soslu mikro-faşizm ekseninde seyrettiğinin farkında değil. kendisine şu yazıyı okumasını tavsiye ediyor ve buradan gidiyorum.
  • kendisi hakkındaki uzun eleştirileri meheh diye okuyan kişi. arkadaşlar işiniz mi yok harbiden. hayır ben de işsizim de milletin film zevkinden yola çıkıp kavga çıkartacak boyutta delirmedim yav*bahsettiğim film bana çerezlik gelmiştir. sana göre sinema şaheseridir. niye 15 yaşında ergenler gibi "en iyisi ben biliyorum. en çok filmi ben izledim taaam mı" kafasında takılıyorsunuz ki? çarşaflı kadınlarla ilgili girdiğim entry ise yaşadığım olayı anlatıyordu. olayı komik kılan unsur benim yazı dilim değil. bizzat onların bir erkeği koltuğa oturtmama çabalarıydı. hala da yersiz yere silindiğini düşünüyorum entry'nin. zira bu mecrada biz ne aşağılayıcı şeyler okuyoruz hiçbiri silinmiyor. getirdiğim eleştiri buna yani. beğenmiyorsanız beni takip etmezsiniz. engeller geçersiniz. iki saniyelik olay hakikaten.

ayrıca kimseye film önerisi yapma, kendimi ispatlama gibi bir misyonum yok yahu benim. "bana nasıl cevap vermezsin." diye hırslanıp nick altına döşemek ne şkdh.
  • önsöz: otlukek falan gram umurumda değil, insanların kendi çıkarları uğruna başvurdukları küçük ama büyük ahlaksızlıkları göstermek için bu entry'de kullanacağım bir araç kendisi. yazarı tanımasanız da entry'yi okuyabilirsiniz.

-

az önce karaktersiz bir yazara denk gelince, o yazarla paralel karaktersizliklere sahip olduğundan aklıma düşmüş yazar.

kendisi benim hakkımda şu entry'yi girmişti.

öncelikle bu entry'yi girmesinin sebebini söyleyelim: yarasının olması ve gocunması.

şimdi yazdığımın yarattığı hazımsızlıkla ne tür karaktersizlikler ortaya koyduğunu, bu arkadaşın kafasında ne tür tilkiler döndüğünü açıklayalım:

1) benim entry'lerim arasında fellik fellik gezinmiş ve en çarpıcı başlıkları özenle seçmiş, ama açıklarken "son entry'lerine/başlıklarına göz gezdirdim" demiş. nasıl bir "son" anlayışı varsa kendisinin, 5 ay önceki entry'mi son entry'lerimden yapmış. 1,5 yıl önce girdiğim entry'den de bahsetmiş ayrıca, ama "göz gezdirmiş" sadece. yani burada şunu demeye getiriyor: "yazdıklarının çok azına baktım özeti bunlar, düşünün artık nasıl biri olduğunu". şahsım adına başarısız bir manipülasyon örneği ama yiyen çok olur, aferin.

2) en çok bunu sevdim, şeytana pabucunu ters giydirecek seviyede bir karaktersizlik resmen. herkes anlayamaz. bir yazar bir yazarı diğer entry'leri üzerinden vurmaya çalışırken yazarın entry'lerini bkz olarak verir veya ekran görüntüsünü alır. ama bu hanımefendi bakmış ki o özenle seçtiği entry'ler dolu dolu entry'ler, sadece başlıkları bkz olarak vereyim demiş. böylece sadece başlık adlarını görenler 2-3 cümlelik entry'ler sanacak yazdıklarımı. buyurun, o entry'lerin ikisine aşağıdan ulaşıp içeriğini ve uzunluğunu görebilirsiniz:

(bkz: #66796639)
    (bkz: #59224317)

3) "entry'lerin çoğunda kadınları yermiş, aşağılamış" deyip sjw'lik/feminiklik yapmış. dediği entry'lerin içeriklerine bakmadım ama başlık adlarına bakılırsa büyük ihtimalle aşağılamışımdır, doğrudur. aşağılanmayı hak eden birileri varsa, kadın/erkek fark etmeksizin aşağılarım, yapım bu. sizin gibilere birilerinin dersini vermesi lazım yoksa arsızlaşmakta sınır tanımıyorsunuz. burada yaptığı da sanki bütün kadınları yermişim gibi bir izlenim vermeye çalışması. halbuki dediğim gibi sadece hak edeni yererim. tabii kendisi de hak ettiğinden, hak edenlerin hak ettiklerini ondan kabullenmesini beklemek doğru olmaz.

4) futbol başlıklarına 30 entry girmişsem 28'i futbolla alakasızdır, fanatik salaklarla uğraşmışımdır. görüldüğü üzere salak erkek ve salak kadın ayırt etmiyorum. "kültürlenmenin gereksizliği" konusu hakkında ise kitap yazacak ve kendisine satın aldırtıp kahve eşliğinde instagram'a koydurtacak kadar birikime sahibim. neyse, burada da yaptığı çakallık şu: "geri kalan entry'leri de futbol ve kültürlenmenin gereksizliği üzerine" diyerek entry'lerimi hesapta kestirip atmış. futbol başlıklarına yazdığım entry'ler (yine belirtiyorum, büyük kısmı fanatik eleştirisi) tüm entry'lerimin %10'undan daha azdır, kültürlenmenin gereksizliği konulu entry'lerimin uzunluğu ve içeriğini bildiği halde de kendi çıkarına göre konuşarak yine tribünlere oynamış.

bu kadar.

bu arkadaş haklı çıkma uğruna her şey mübah gören tipik bir ortalama insan örneği. şeytana pabucunu ters giydirir falan dediğime de bakmayın; yaptığı tarz çakallıklar pek zeka gerektirmez, anadolu insanı tipi çakallıklardır. bu entry'yi de kendisine küçük bir ceza olsun diye buraya bırakıyorum. başlığını okumaya gelenler kendisi hakkında olumsuz izlenim edindikçe beni hatırlasın. hayatının geri kalanında böyle küçük çakallıklara başvurmaması dileğiyle.