• hem b2b hem de b2c olarak hizmet veren site.
  • başka bir siteye satış ilanına koyduğum aracım için beni alıcı olarak teklif vermek amacıyla arayıp ataşehir kayışdağı garage ekspertiz servislerine yönlendiren gittiğimde 3-5 dakika süren bir ekspertiz sonucu biz bu araca teklif dahi veremeyiz diyen oluşum.
    işin ilginci aracımın sadece ön kaputu yetkilide değişmiş ve 2 parçası boyalı bütün bakımları yetkilide yapıldı ve henüz 45.000 km de ve ben yetkili servisin 2. el biriminden daha araç 8.000 km deyken bu özelliklerini bilerek aldım ve 3 yıldır sorunsuz kullandığım aracım hakkında bu tavırları ile beni bile şüpheye düşürdüler ayrıca koyduğum ilanda da zaten kaputun değiştiğini 2 parçanın da boyalı olduğunu zaten yazmıştım yani bu ekspertiz servisinde de ortaya çıkmış değil, sanırım bu fiyatı düşürmek için bir alıcı taktiği...
    bir de ertesi gün beni arayıp neden yönlendirdiğimiz servise ekpertiz için gitmedin diye aramazlar mı? bu son telefon ile hakkında fazlası ile bilgi sahibi olduğum oluşuma verdiğim cevap 120 istediğim aracıma 150’de verseniz size satmayacağım oldu.
    özetle malınız ve zamanınız kıymetliyse tavsiye etmiyorum,sinirleriniz sağlamsa devam edin ve bir sonraki aşamayı görün ben ilk aşamada kendimce tehlikeyi gördüm ve aracıma doğru dürüst bakmaya bile tenezzül etmeyen , bana gereksiz zaman kaybı yaşatan bu oluşum ile ilişkimi sonlandırdım.
  • sahibinden.com da sorun var diye girdiğim ama araç resimlerinin görünmediğini görüp anında kapattığım site. yapıyorsun bari üç kuruş ver de test ettir siteni.
  • piyasası 45-46 bin olan aracıma takasta -hasarsız olduğunu varsaymasına rağmen- 35bin teklif etmiş site. iyi kazanıyorlar demek ki.
  • aracımın değerini öğrenmek isteyip girdiğim internet sitesi.benim aracıma çıkan değer 120 ile 130 bin. akabinde müşteri temsilcisi arayıp aracımı satmak isteyip istemediği sordu. aracımla ilgili bir sürü soru sordu ve yarın bulunduğunuz ilde dynobil eksipertizle anlaşmalı olduklarını ve oradan çıkan sonuca göre aracımın gerçek değerini vereceklerini ifade ettiler.

ertesi gün söz konusu ekspertiz firmasına gittim ve aracım ekpertize girdi, yarım saat sonra ilgili kişi sizinle iletişime geçecek siz gidebilirsiniz dedi. aracın ekspertiz sonucunu sizle paylaşmıyorlar. herhangi bir ücret de yok bu arada.

yaklaşık 20 dakika sonra müşteri temsilcisi arayıp aracınızı 120 bin tl ye alabiliriz dedi. ben o fiyata veremeyeceğimi söyledim, tekrar aradı ve fiyatı 125 bine yükseltti. ben de kabul ettim ve ertesi gün bulundukları şehire gittim, orda da bir görevli son kontrolü yaptı, ve son durak noter.

evet arkadaşlar sorunsuz bir şekilde aracımı gerçek değerine yakın fiyata sattım. ölücülerle uğraşmıyorsunuz, aracınıza bok atan kimse yok, zırt pırt telefonla rahatsız edilmiyorsunuz, pazarlıkla uğraşmıyorsunuz.

sonuç olarak şiddetle tavsiye edebileceğim bir platform.
  • 2017 model honda civic aracım için ekspertiz randevusu oluşturdum. şuanda gayet kaliteli bir ekspertiz noktasında araca bakıyorlar bende içeride çayımı kahvemi içiyorum. ekspertiz sonrası fiyatlama yapacaklar. duruma göre piyasa fiyatına yakınlığını güncelleyeceğim.

edit: ekspertizi yaptılar daha sonra siz gidebilirsiniz diyip gönderdiler. yaklaşık 30-40 dk sonra oto.net yetkilisi aradı ve 86bin tl fiyat verdi. sahibindende piyasa 105bin tl’den başlıyor. çok sıkışmadıkça satılmaz bunlara.
  • arkadaşımın satış yapamayıp yok yere sinir sahibi eden şirket. muhtemelen kanzuk'a bi mail atıp sildirirler bunu ama bi kaç gün birilerine ulaşsa yeter. uzak durun.

--- alıntı ---

sarı site çapulcuları ile uğraşmamak ve zaman kaybetmemek için kurumsal bir firmaya satmak istedim.

çarşamba günü randevu aldığım saatte maslaktaki pilot garage'da expertize girdik, 1-2 saat sonra teklifi aldık. pazarlığı yapıp anlaştık. her şey normal. ertesi gün satışı vereceğiz.

dün trump tower otoparkında bulunan yerlerine gittim. orada son kontroller yapıldı. formlar düzenlendi. tam notere gidecekken bir başka müşteri geldi. birlikte gideceğim çocuğa yöneticisi "bekle ikisini birden hallet" dedi.

işim gücüm var bekleyemem dediğimde klasik esnaf ağzı ile "5 dakikaya hallediyoruz hemen" yanıtı aldım tabi. kendi işim yarım saate yakın sürmese inanacağız.

yine 5 dk bekledim. baktım daha bunlar plaka neydi gibi muhabbetleri bitiremediler daha.

aldım anahtarı çıktım.

vakit kaybetmemek için tercih ettiğim yolda 2 farklı günde saatlerce zaman harcadım. sonuç sıfır.

sonra müşteri hizmetlerinden arayıp "nasıl yardımcı olabiliriz" diyorlar. olmazsınız kardeşim. bu kafayla sizden bi bok olmaz.

--- alıntı ---
  • normalde piyasası ortalama 250bin tl olan, en kötü ihtimalle 225bin liraya ilan çıksam, galerilerin kapıma kadar gelip alacağı aracıma, 189bin lira teklif etmiş aşırı ölücü sitedir...
  • piyasa değerinde aracımı alan güzide firma şöyle bir dönemde olabildiğince piyasayı öldüren firmalar gibi değil
  • yakın zamanda 2013 model 155bin km'deki aracımı sattığım firma. galericilerin arabaya bakmadan "80bin veririz" dediği, sahibindende ilanlarının 100-130 arasında değiştiği (130 olanlar uçuyor, 2017leri o paraya satılıyor) araca 105bin tl teklifte bulundular. ben 115 istediğim için önce kabul etmedim, bir süre şansımı deneyip 115e satamayınca geri döndüm ve tekrar ekspertiz yapıp aynı tekliflerini tekrarladılar. böylece satışı gerçekleştirdik.

ilk tanışmamız da sahibindeki ilanımı görüp aramalarıyla oldu. benzer firmalardan biri 150bin km üstüne teklif vermiyor, birinin burnundan kıl alınmıyor falan iken beni bulmaları şansım oldu sanırım. teşekkürler oto.net
hesabın var mı? giriş yap