şükela:  tümü | bugün soru sor
  • başlığa (cidden) yazdırmak isterdim ki, iki stadını da otoban kenarına yaptırmış yüz yuro dilencisi güzide klübümüz alınmasın.

her gördüğümde biraz içim burkularak, biraz merakla, biraz tiksinmeyle, biraz da acımayla baktığım insanlar. yani böyle bir işi yapmak zaten bana son derece çaresizlik çağrıştıran bir şey. bunu bir de dağın başında bir yerde icabında can güvenliği olmadan, çoğu zaman uzun yol tepmiş ağır vasıta sürücülerine hitaben yapıyor olmak beni daha bir derin düşüncelere gark ediyor.

yazın kavurucu güneşin altında, kışın soğuk ve rüzgârlı havada etrafı tamamen açık bir alanda saatlerce beklemek bir yana, bu dağ başında mesleği icra edecek yer problemi bile had safhada iken nasıl yapıyor bu insanlar bu işi hayret.

müşterilerine ise apayrı hayretlerle bakıyorum. tamam belki dört ya da beş gündür yoldasın. belki tuvalet ihtiyacı bile giderilmesi o koşullarda zor olan bir ihtiyaç. yani bir kamyon kupasının içinde günler geçirmek elbetteki dünyanın en konforlu işi değil. bu koşullar altında bir erkeğin canının seks istemesi anlayışla karşılanabilir. heleki yaş meyve sebze taşıyan sürücülerin üzerinde çok büyük bir zaman baskısı vardır. bu baskı sonucunda ihtiyacı en çabuk şekilde gidermek, mesela pet şişeye işeyip camdan atmak bir çözüm yöntemidir. canı seks yapmak isteyen bir sürücünün elbette bu baskı altında işini otoban kenarında görmesi de mantıklıdır.

bugün hava alanına giderken çevre yolunun kenarında bekleyen bir kadın gördüm. kendisine bir soba kurmuş sobanın başında ısınıyordu. inip sorasım geldi resmen. aklım hakikaten almıyor bu işi.