• dünyanın en sıkıcı, en yorucu, en sinir bozucu olayı. iyi tarafı yok mu? elbetteki var: eee yeter artık deyip tez zamanda ehliyet almanızı sağlıyo, bi de sınav zamanı -koltuklar çok rahat olmasa da- ders çalışmanızı..
  • biriyle bulusmak uzere sozlesmissiniz de, o bayaa bi gec kalmis, artik ekildiginizden suphelenmeye baslamissiniz hissi veren, kapi her acilisinda "acaba o mu o mu?" diye heyecanlandigimizda oldugu gibi, rampanin ardindan tepesi gorunen her otobuse de "allahim sanirim bu o! 7598 c!!" gibisinden umut dolu bakislarimizla suslenen, izlenesi beklemek eylemi...
    bu eylemin magdurlari, ozellikle yagmurlu havalarda, duragin altina sigismaya calisirlar, hatta gizliden gizliye durak altina kim girecek musabakalarinin yasanir, dipdibeyken bile "ben senin farkinda bile degilim, otobusum gelsin binip gidicem, simdi gelir zaten" mesajlari verilir, birbirleriyle gozgoze gelmemeye calisir insanlar, tuhaf bir asansor psikolojisi hakim olur... bu durumdan siyirmak icin de elinde ufak bir brosur, defter/kitap vs. olanlar onlari okuyormus gibi yapmaya baslarlar, olmayanlarsa ellerindeki otobus biletini inceler, kivirir, buker, tekrar acar, kimileri cep telefonuyla oynar...
    bazilari cok bezmistir, orada oldugu her an azap gibi gelmektedir... yoldan taksilerle ya da kendi arabalariyla gecenlere hirsla, ofkeyle bakarlar, iclerinden kufrederler, hakli olarak... hele de o otobusun sizi goturecegi yer o anda olmak istediginiz son yerse(duruma gore okul, is, hastane vs.), lanet okunur. "bir insan, zaten gitmek istemedigi bir yere gidebilmek icin ancak bu kadar eziyet cekebilir!" diye dusunulur...
  • yıllardır gormediginiz kisilerle gorusmenizide saglayabilen bi olaydır...
  • yeni sevgililerin ayrılma rituellerini gercekle$tirdikleri zaman birimidir ayrıca...
    erkek ba$ka otobus bekler kızın otobusu gelmesin diye dua eder....iett nin insafına kalmı$tır artık...
  • otobus beklemiyormus gibi yapildiginda daha cabuk sona eren durum
    bu aslinda aradigin zaman cop tenekesi bulamayi gerekmedigi zaman surekli karsian cikmasi gibi bir durumdur
  • eğer şehir dışında oturuyorsanız otobüs beklemek gibi bir sorunun yanı sıra uzun yol hastalığı da oluşuyor. en iyi tedavi yöntemi güzel bir müzik yanında da sürükleyici bir kitap veya küsel bir dergi...
  • kisa mesafe icin bekliyorsaniz ya da alternatif toplu ulasim* da mevcutsa, ustune bir de beklemeye dayanamayan insanlardansaniz cok azapli bir durum. on dakika esiktir, o kadar bekledikten sonra duraktan ayrilip yuruyemez, metroya, taksiye binemez, 'bu kadar bekledim biraz daha bekleyeyim' mantigiyla nice on dakikalari kendinize zehir edersiniz. ulastiginiz durak da butun cazibesini kaybeder bu aciyla. bir daha asla otobus beklememeye karar vererek inilir otobusten, sonra yine beklenir. hayatinizi da otobus bekleyerek geciriyorsaniz*, beklemeyin diyorum ben.
  • uzun süreli bekleyişin ardından bunalıp bir sigara yakıldığında sigaradan çekilen iki nefes sonrası son bulan aktivite
  • dünyanın en zor işi.. sabırsızlanırsınız, saate bakıp durursunuz "nerde kaldı lan bu otobüs" diyerek hava da soğuktur zaten.. elinizde alışveriş poşetleri, saç baş dağılmış, burun palyaço burnu gibi kızarmış, kıyafetlere zaten hiç mi hiç özen gösterilmemiştir gecenin bir vaktinde kim ne görecek ki hesabı.. işte o anda demir demirkan ın da dediği gibi belki hoş bir koku esintide başınızı hafiften sağa çevirmenize neden olur.. eski sevgili arkadaşlarıyla herhangi bir yerden evine dönmek için otobüs beklemektedir. o halde, hem de arkadaşlarının yanında, eski sevgiliye görünmek istemezsiniz. "allahım ne olur beni görmesin allahım ne olur beni görmesin" diyerek içten milyonlarca kez dua edilir. bir yandan da özlemişsinizdir. doya doya seyretmek istersiniz onu ancak kaçamak bakışlar fırlatmaktan ileri gitmezsiniz. ağlayasınız gelir. "şu otobüs de hala gelmedi" diye söylenirsiniz. otobüs gelir. son bir kez dönüp bakarsınız ona.. artık otobüse biniyorsunuzdur sizi görse de konuşmaya vakti yoktur "ne olur bir kerecik bu tarafa baksın" dersiniz. arkadaşlarıyla konuşuyordur. dikkat bile etmez..
  • kendinizi keşfetmenizi sağlayabilir, hayatınıza yön verebilir.

http://www.youtube.com/watch?v=krpjh-ljq1o
hesabın var mı? giriş yap