şükela:  tümü | bugün
  • genellikle ottan boktan cikabilen kavgalardir.. bugun otobuste sarilan bi cifti linc etme girisimine sahit olduktan sonra daha da nefret ettigim turk insani zihniyetinin bir arada bulunma, tanimadigi insanlarla ortak bir ortami yarim saatligine paylasma konusundaki ozurlulugunu ortaya cikarmasi bakimindan ogretici ozellik tasimaktadirlar.
  • -kardesim ne ittirip duruyosun ya
    -ne ittirmesi kardesim tikis tikis zaten.. oturduun yerden konusuyosun bi de ayip be
    -ulan oturuyoruz die ittirmen mi lazim
    -ya sus ya kalk
    - ??!
  • 4'nolu hatta otobüsteki hamile kadına yapılan forda şahit olmuştum (hem de kadın otobüse girdi, birisi yer verdi, kadıncaaz verilen yere oturmak için ilerlerken fortladılar), uzay gibi tatsızlık çıkmış, fortçuyu yaka paça şutlamışlardı.
    -bir de cüzdan hırsızlığı kavgası olayım olmuştu. şöfor kapıları açmayıp otobüsü çırağan'ın oradaki karakola götürmüştü. uyyy!
  • yazin gelmesiyle birlikte artik her allahin gunu olan kavgalar.. bir de gecenlerde $ofore ne zaman kalkiyor diye sormu$tum adamin beni bir dovmedigi kalmi$ti o ayri konu..
  • tıkış tıkış bir otobüsde adım atacak yer yoktur:
    -biraz ilerler misiniz?
    -yer var da biz mi gitmiyoruz kardeşim, al sen git bakalım nereye ulaşabilicen.
    -ne biçim konuşuyosun sen?
    -senin anlayacağın dilde konuşuyorum
    -ha?
    -yaa
  • şehirlerarası yolculuklardan birinde yanıma bir bayan oturur, ama yanımda olduğu için pek hoşnut değildir, sebebi de bayan yanı davasıdır.
    neyse ben kadının benden tiksindiğini farkettim, uzun yolculuğuma eğlence malzemesi yaptım kendilerini.
    pantolonumun ucuna değmeye bile tahammül edemeyen bir insan olduğundan, ben koltuğumda yayıldıkça yayıldım, o da benden uzaklaştıkça uzaklaştı, yol boyu göt kadar bi yerde oturmaya çabaladı.
    normalde otobüs yolculuklarında hiç uyuyamam ama 17 ağustos depreminin sabahı olduğundan çok yorgundum,
    bi ara 10 dakkalığına uykuya dalıp toparlanmışım, o arada kendi hudutlarıma çekilmişim, kadın da kendi koltuğuna rahar rahat yayılmış. ckck, olmaz ki. daha yeterince eğlenememiştim ben.
    uyanınca aynı şekil taarruza devam edip haksızca kazandığım ve sonradan kaybettiğim toprakları geri aldım. kadın da bir şey demiyo saolsun, derken kadın patladı, muavine sataştı.
    - ben bayan yanı istemiştim ama ne bu rezalet böyle olmaz ki, kalksın bu bey yanımdan.
    - (ben gülüyorum bu arada) ben yerimden memnunum valla gayet, pek ferah, pek geniş. yerinden memnun
    olmayan gitsin isterse.
    - ama olmaz ki bayan yanı bik bik.
    - e evet bayan yanı benimki gayet.
    - hayır yani...
    - nedir bu bayan yanı sevdası? tecavüzcü müyüm ben ne bu iş neden böylesiniz?
    - aman evladım o nasıl söz? ben yani sana öyle bir şey demek istemedim.
    - eh o zaman ona göre davrann, ben burdayım, gerisi size kalmış.
    - ömm.
    (oturdu yol boyu yanımda eşşek gibi, yaydım ben de)
  • - bu otobus cam cam.
    - opsun seni amcam..
    - len sen ne diyon dopach!..
    - topaç diye sana derler dingil*
    ... ve olaylar gelişir...