• üst akıl bu sefer toplu taşıma araçlarını hınca hınç doldurup insanları delirtme peşinde
  • ülkede magandalığın suçu yok ki. önüne gelen dayı kesiliyor.

türkiye'nin güneyinde bir ilde oturuyorum. geçen bayramda şahsi aracımla istanbul'a doğru giderken ankara'ya giriş yaptığım sırada gölbaşında bir tane araç birden önüme geçti. neyse dedim birşey olmaz. sinyal minyal hak getire ama neyse. sonra birden sağa atma sebebi olan kamyonu geçmiyor. aheste aheste gidiyor. ben de bir kornaya bastım baktım çekilmiyor sağından geçtim. arkamdan celalle geldi camı indir diyor. indirdim birader soldan neden yavaş yavaş gidiyorsun dedim. o kornaya birdaha bassana diyip silah çekti. bende birden gaza kökleyip kaçtım ama nasıl gidiyorum sağdan sola soldan sağa. en sonunda bir polis çevirmesi gördüm hemen önünde durdum. direk polislere şu giden siyah cip bana silah çekti dedim. plakası 06 xxx .. diyorum bir tek nokta kısmına da diyorum ki ya 44 ya da 45 ikisinden biri. polis diyor ki tam plakayı vermen gerekiyor yoksa bulamam.
    ya dedim ruhsat numarasını da söyliyim onu da bilirsem zaten direk emniyete şikayet ederim sordursanıza diyorum yok sorduramam öyle diyor.

özeti şudur polis böyle durumlarda başına iş almak bile istemiyor. maganda da ne bok yerse yesin yanına kâr kalacağını biliyor. şansa yaşayıp gidiyoruz ülkede işte.
  • hayatımda gördüğüm en garip otobüs kavgası. anaya bacıya nereden bağladı diye düşündüm durdum. meğer otobüs kalabalık diye diyormuş. lan adi herif, kadınları yarıp şoföre atlamayı biliyorsun. senin anan bacın yok mu da yapıyorsun bunu? senin insanları korkutmaya ne hakkın var? senin baban yok mu da saldırıyon şoföre? senin o ekmeği için saatlerce direksiyon başında olan adama durduk yere saldırmaya ne hakkın var?
    bu namus laflarını söyleyenlerin alayı ahlaksız. belediye de zehirlemiyor ki bu adileri...
  • olaylar birden gelişmiş. kardeşimden şerefsiz herife geçiş 1 saniye.

-gel bin gel.
    -nereye bincem, böyle arabaya mı binilir kardeşim. senin anan bacın yok mu şerefsiz herif?
    -hadi git adamın canını sıkma.

bu arada balık istifi gibi insan taşımaya çalışan bir şoför o dayağı haketmiş. döven de klasik yeni nesil çomar. bir olay çıksa da kavga etsem diye bakanlardan. şaşırtmayan manzara.
  • o değilde haberi yapan kanal, okuyan spiker mevzuyu hiç anlamamış.

eleman otobüse binecek, kalabalık yer yok bir de girişte kadınlar var, şoför gel diyor. elemanda nereye gelecem? diyor, sonra üstüne kadınları kast ederek "senin anan bacın yok mu" diyor (burda mevzu garip, eleman kendini potansiyel tacizci mi görüyor yoksa şoförün kendisini kadınları zorla taciz ettirmeye azmettirdiğini mi düşünüyor meçhul) şoför de git diyerek kapıyı kapatınca eleman saldırıyor. haber spikerinin anlattığı ise otobüse binemeyip üstüne kapı kapatılınca kendine yediremeyip saldırmış... ne alaka lan?
  • bu sefer şoföre acıdım gerçekten, ne biçim insanlarla uğraşıyorlar yahu. kapıyı açmasa durmadın der, açınca niye açtın diyor. topluca delirmenin eşiğinde bir memleket... hepimize kolay gelsin.
  • adam sırtına mı alsın seni hayvanın evladı!
  • neye kızdığına anlam vermediğim bir serseri magandanın sebep olduğu olay.

bineceğim dese de şoför izin vermese hadi kızsın. hefif binmeyeceğim diyor, şoför de "1 saat beklersin gel bin" diyor. sonrası malum, anan bacın yok mu?

ama yanılmıyorsam hırdomuzu sinirlendiren asıl sebep şoförün kapıyı kapatıp onu rencide etmesi.
  • tipik bir ortadoğulu davranışıdır.
  • arkadaş siz manyakmısınız lan daha 2 hafta önce metrobüs kazasını görmedi mi acaba?
    o şöför can taşıyor hayvan herif.
hesabın var mı? giriş yap