şükela:  tümü | bugün soru sor
  • sinir sistemi açısından son derece zararlı koltuklardır bunlar. karşınıza oturan kişilerin kimliği önem kazanır. öküz gibi bakanı da vardır, ayaklarını dana gibi uzatanı da. sinirlenmemek lazım, boşvermek lazım.
  • mide bulandırdığı söylenen değil, saptanan (e zatım tarafından) koltuklar. yaklaşık yarım saat o ters koltuklara oturarak seyehat edersem, üç saat gözlerimi kapalı tutup öğürerek uyumaya çalışmam gerekiyor. yapımı men edile..
  • bi de benim sadece armenia airlines'da * gördüğüm uçağa ters yerleştirilmiş koltuklar durumu vardır ki, dumurlara garkeyleyen, hayırlara vesile olmayan bir durumun tezahürüdür bu. bir tupolev 154 tipi fi tarihinden kalma, pencereleri yuvarlak yuvarlak, yalıtım için konulan lastikleri pörtlemiş uçakta vip koltuğu diye sattıkları koltuklar ööle karşılıklı konmuştu. bu arada uçakta cep telefonuyla konuşulabiliyor, sigara içilebiliyor, ve uçağı minimum dört kişilik uçuş ekibi uçurabiliyordu.
  • insanın kusması için elinden geleni yapan tasarımcılarımıza burdan el ve başka uzuvlarımızı sallamamıza neden olan koltuk türü.
  • hızlı giden otobüslerde sürekli ileri geri hareket eden yolcuların kafa kafaya vermiş bir şeyler konuşan adamlar gibi görünmesine yol açar bu koltuklar. kimi zaman öpüşmeye kadar gidebilir bu yakınlaşma. oh yeah..
  • dörtlü binildiğinde sohbet, muhabbet için güzel olsa da otobüs sabit hızla gitmediğinden insanın içini dışına çıkaran, vapurlardaki gibi rahat, keyifli olamayacak diken üstünde yolculuk yaşadığınız koltuk cinsi.
  • yer kazanma amaçlı ve yolcuların rahatlığı düşünülerek tasarlanmış koltuk tipidir. ayrıca, yapılan araştırmalar** bir kaza anında, ters koltukta oturan yolcuların ölme riskinin, normal koltukta oturanlara nazaran çok daha düşük olduğunu göstermiş. momentum ve eylemsizlik hesaaabı.
    denemek ve bu tezi ispatlamak isteyenler varsa, önden buyursun lütfen.
    (bkz: yersen)
  • eski otobüslerde olmayan yeni otobüslerle içimize girmiş nifak tohumu, gudubet. hayır ne gerek var onu anlamıyorum ki...
  • karşınızda oturan biri varsa (ki muhakkak vardır yoksa neden gidip ters koltuğu seçesiniz ) ister istemez asansör içi iletişim havasında geçer bu yolculuk. önce pencereden bakmaya çalışılır, sonra karşıdaki yolcunun ayakkabılarına, elindeki çantasına ve nihayetinde yüzüne bakılır. muhtemelen o anda karşıdaki düz koltuk yolcusu da size bakmış olacaktır. hemen gözler kaçırılır. bu defa daha yukarıya doğru bakılmaya başlanır. otobüsün tavanı, ayaktaki yolcuların tutunması için kullanılan ve tam adını bilmediğim (tam adı var mı acaba) tutunma yerleri... nihayet otobüs ineceğiniz durağa varır. tüm yolu ters olarak gitmenin verdiği bir mide bulantısı ile veda edersiniz otobüse.