şükela:  tümü | bugün soru sor
 • valla tam bir adı var mı bilmiyorum ama şöförlerin buraya hilton dediklerini biliyorum. hatta dikkat ederseniz bazı otobüslerin orta kapısının solundaki küçük pencerede yazılı bu hilton ibaresini görebilirsiniz.

  tipik bir memleket öğrencisi olarak uzun yıllar kendimi otobüs yolculuğu gözlemlerine vermiş olmama rağmen benim bile geç farkettiğim bir odacık bu. molada direksiyonu diğer kaptana teslim eden ikinci kaptan bir süre sonra gelir orta kapının yanına, muavinin servis hazırlığı yaptığı yerin yanında gözden kaybolur. bir punduna getirip bugüne kadar içerisine bir göz atamamış olmam da en büyük uktelerden biridir içimde. acaba ne kadar zevklidir orada uyuması kimbilir. içerideki çorap ve bilimum koku problemini göz ardı edersek, ki havalandırması vardır sanırım, hemen altınızdan akıp giden asfalltın üzerinde, o yorgunluğun üzerine ne tatlı uyku çekiyorlardır şöför amcalar kimbilir.

  bence bu hilton adlandırması ironiye değil, olsa olsa oranın rahatlığına delalet eder.
 • kupa deniyor idi galiba buna.

  sayet denmiyorsa da uyduruyorum acilen: kaptanakabin
 • okul gezisi olarak gittiğimiz ürgüpten erzuruma dönerken girip 2 - 3 saat kadar uyudugum, bir 403 ün en konforlu bölümü.
 • bulunduğu konum ve otobüsün dinamikleri düşünülecek olursa hareket halindeyken sıfıra yakın sarsıntı hissedilecek bir noktadadır
 • içinde birkaç kez uyumuş biri olarak diyebilirim ki garip bir şekilde uykudan alınan zevki hayli arttıran mekandır.
 • otobus icerisinde, otobusten bagimsiz bir unite gibidir.. giriste iki ufak basamak, ufak bir pencere, ezilmekten gofret kivamina donmus battaniyelerden olusmus bir zemin, sariya donmus yastiklar, radyo yayini ve kamaralarda denk gelebileceginiz bir lambasi vardir.. oturma pozisyonu cok daha cabuk yorar adami.. o nedenle gerek oturmak icin belinize, uzanmak icinde kafanizin altina koymak icin sirt cantaniz yaninizda olursa kurtarilmis bir yolculuk deneyimi olabilir..
  zik kadar olan pencereden disariya baktiginizda nerede oldugunuzu anlamaniz biraz zor olacagindan yolculugunuz ya kisa surer yada iskence olur hissiyati yaratir..

  klostrofobi sahibi insanlar nazarinda tetikleyici unsur olmaktan ziyade tehlike olustururlar..
 • klostrofobik olmayan mekandır. içeride iki kişi rahat rahat uyur. üç kişi de gerekirse uyur. penceresi vardır. gerekirse sigara içilebilir, tabii muavin ya da kaptandan izin alabilirseniz. tabii oraya girmek de öyle kolay değil, öyle önüne geleni almıyorlar. içeride otobüste ikram edilen yiyecek ve içeceklerden de bulunur.

  eğer yapabilsem, her otobüs yolculuğumu orada geçirmek isterim. o derece rahat bir yerdir.
 • klostrofobisi olan birisi olarka benim 3 saatimi rahatlıkla geciridigim camı, kliması, hoparloru olan çift kişilik yataktan daha geniş oldukca ferah mekan.
 • hizimi alamadim: otokovan diyorum buna. daha da olmadi kartuj.
 • oldukça sarsıntısız ve rahat yolculuk yapabileceğiniz geniş ve ferah bölme.bilet bulamayınca birkaç kez yolculuk yaptım artık yukarısı rahatsız geliyor.