şükela:  tümü | bugün
  • hasta mı ? değil.
    yaşlı mı ? değil.
    gazi mi ? benzemiyor.
    hamile mi ? pek belli değil.
    bebekli mi ? bebeği evde.

eee neden yer vereyim o zaman. sanki ben yer vermek için kalktığımda ateşli bir sevişmeye başlayacakmışız gibi davranmaya lüzum yok.
  • (bkz: entry nick uyumu)

debe editi:cidden sözlük çok ilginç ulan bu çok güzel oldu dediğiniz entry ile listeye giremeyip, hiç tahmin etmediğinizle listeye giriyorsunuz.2. haftamda listeye sokanlara selam olsun.
  • hamile,yaşlı,hasta ya da çocuklu bir kadın değilse elimden geldiği kadar yer vermemeye çalışırım zira kadın erkek eşitliğine gönülden bağlı bir erkeğim
  • özgürlükle alakasız; gayet normal, olması gereken model..

ayaktaki insan hasta, hamile, yaşlı veya engelli değilse yer vermeye zaten gerek yoktur.

sırf kadın olduğu için birine yer vermeye kalkmak kendiniz için de onun için de tuhaf.
  • otobüste ayaktaki yaşlılara yer vermeyen kızların hakkında pek de konuşmaması gereken erkek modelidir.

15 yaşından beridir toplu taşıma kullanırım, kızların çok büyük bir kesimi araçlarda yaşlılara yer vermez. hatta 30 yaş üstü kadınların neredeyse tamamı yer vermez. ya 40 yaşında adam kalkar yer verir, ya da varsa anlayışlı bir kız.

şahsen; hamile, engelli ya da +60 değilse kadınlara yer vermem, eşitlik ilkesi gereği. hele de yaşıtım kızlara.

edit: imla.
  • her zaman göstermiyo musunuz? ben kadın erkek eşitliğinden yanayım ilk kapan oturur. diyelim ki sıkışma oldu rahatsız durumlar oldu o zaman yer verilebilir.
  • bu başlığı görünce bir hatıram canlandı. paylaşayım..

ankara'da belediye otobüsündeyim (bkz: ego) arkalara doğru bir yerde oturmuşum.. bilenler bilir, bu otobüslerin orta kısmı boştur (yani koltuksuz) ayaktaki yolcular için.. o boşluğun bitimindeki ilk koridor tarafındaki koltukta yaşlı bir amca oturuyor.
    bir iki durak ilerledikten sonra otobüse binen bir teyze (biraz kilolu) (bildiğin teyze) bu bahsettiğim amcanın yanındaki boş olan (cam kenarı) koltuğa oturmak istedi. amca eliye göstererek buyur geç diyor ama kadının geçmesi için kendisinin müsade edip bi doğrulması veya komple kalkması şart! amca ise hiiiiç oralı değil istifini bozmuyor. kadın bir iki hamle yaptı ama baktı böyle olmayacak;
    -bi müsade etsene be adam! dedi.
    amca ise gayet agresif
    -geçebiliyorsan geç seninle mi uğraşacam! tadında..

baktı kadın iki arkada boş bir koltuk daha var söylene söylene o koltuğa geçti. geçti oturdu ama teyzem hala söyleniyor.

aradan iki durak daha geçti geçmedi bir teyze daha bindi otobüse ama bu teyze bakımlı saçlar boya kıyafet o biçim (bkz: çankaya teyzesi)
    bu teyze de herşeyden habersiz o adamın yanındaki boş koltuğa yöneldi. o da nesi!? bizim amca bırak istifini bozmayı ayağa kalktı! yer verdi buyrun dedi.
    bunu gören ilk teyze arkadan lafını esirgemedi
    -bak isteyince nasıl da yer veriyorsun! dedi.

harbiden bu amca şimdi ne cevap verecek ki derken;
    - tabi yer vereceğim kadın! bi kendine bak, bir de şu hanıma! demez mi!?

oha!!!
    adam o yaşta bile manita ayırt ediyor!

bu cevaptan sonra tüm otobüs şok! yanımdaki tanımadığım genç ile birkaç saniye göz göz göze geldik, japon animeler gibi hunharca kahkaha attık!
  • hayatta yer vermem.
    madem işlerine gelince kadın-erkek eşitliği hatta pozitif ayrımcılık, işlerine gelince bayana yer ver. neden?
  • olm ne kızı lan benim iett'de birine yer vermem için o kişinin aynı anda hem yaşlı, hem hamile, hem engelli, hem de gazi olması lazım. yoksa silkseler yer vermem.

tanım: sıradan erkektir.
  • yaşlıya, hastaya, engelliye v.s yer vermeyi anlarım da "kıza yer verme" nedir? bir de başlıkta yadırgar bir üslup var. gerçekten anlamaya çalışıyorum bunun bir nezaket falan olduğunu mu sanıyorsun?