şükela:  tümü | bugün
  • otobüs cok doluysa verin abi bu ülke taciz ve tecavüzcü dolu,evet vermek zorunda değiliz ama araplar ile ic içe yaşıyoruz, ülkede taciz ve tecavüz o kadar fazla oluyor ki normallesmeye basliyor artık verin gitsin,siktir edin. yazık günah taciz'e uğramasin ülkemin kadınları.
  • kucağıma oturabilirsin dedim, tokadı yapıştırdı. anlamadım ki bu kızlara iyilik de yaramıyor.
  • normal olandır.

kadın ile erkek eşittir çünkü. o adam da yoruluyor. hamile, yaşlı veya engelli değilse yer vermeme hakkı var. yaşlı ve engelli bir erkeğe gayet tabii kadın da yer verebilir. keza her seferinde kıçını yayan 17-18 yaşında gerzek ergen kızlar yerine 35 yaşında ben kalkar yer veririm. ınsanlik cinsiyetle ölçülmez.

illa oturmak istiyorsam işim bitmiş olsa bile 1-2 saat oyalanırım, iş çıkışı yoğunluğunu gider kahve içip kitap okuyarak geçiririm. ondan sonra toplu taşım aracına binerim. havasız ve kalabalık bir yerde ayakta geçireceğim zamanı keyif yaparak geçiririm. sabahları yapabiliyorsam yarım saat erken çıkarım oturacak yer bulurum.

sevgili sümeyye'ler, hiranur'lar, size de bunu tavsiye ederim. hem erkekleri strese sokmazsınız hem de bilginiz kültürünüz gelişir, fena mı?

kimse kimseye kafasını örtüyor diye toplu taşım araçlarında yer vermek zorunda değil. kapalı kadın da erkek karşısında başı açık kadın kadar eşittir eşit olmalıdır.

siz aciz, kırılgan, zavallı değilsiniz. yüksek derecede kas gücü gerektiren işler dışında her şeyi, temelde zihinsel güç ve kapasite gerektirdiği için, en az erkekler kadar iyi yapabilirsiniz. buna otobüste dolmuşta ayakta durabilmek dahil.
  • bazı yobazların, üzerinden yobazlıklarını somutlaştırma fırsatı buldukları erkektir.

neymiş, kapanan kadınlar ezildikleri için sosyal hayatta daha çok saygıyı hak ediyorlarmış. iki tane kelime öğrenmiş, yok liberalizmmiş yok dayatmaymış.

o liberaller olmasa şu anda reisin iktidarda olmazdı.
    iktidarda 17 yıldır muhafazakar bir parti var ve adam hala mağduriyetten bahsediyor.

bu tip düşük iq'lu insanları bir kenara bırakırsak, yaşlı ya da genç, açık ya da kapalı ben tipine bakıp, yorgunluk ya da bezginlik derecesine göre yer veriyorum.
    eğer hamileyse zaten başka bir şeye bakmam bile.
  • milli seferberlik ilan edilmesi gereken felakettir. otobüs sözcüğü tüm türkçe sözlüklerden çıkarılıp yerine "yerver" sözcüğü mecliste kabul edilmeli. duraklarda duyuru olarak "yerver geldi" yerver'in gelmesine şu kadar dakika var denilerek toplumun içine girdiği bu aşağlık durumdan sürekli uyarılarak kurtarılması sağlanmalı. bırakın genç kadınlara yer vermeyi gözlerimin önünde koltuk değnekli hasta bir adamı ezerek metrobüse bindi insanlar. durum her gün gördüğünüz yaptığınız gibi çok büyük sorunların göstergesidir. toplum inceliğini ve dayanışma duygusunu kaybetmiştir. sürekli olarak reklamlardan konfor, kazan, ben gibi duygulara yönlendirilen insanlar artık vicdanlarına döndürülecekleri sözcüklerle sarsılmalılardır.
  • belki rahatsızdır belki görünmeyen bir rahatsızlığı vardır nebilim amacım korumak yada avukatlık yapmak değil ama öyle düşünerek yolculuğa devam etmek sanki daha bir iyi hissettirir.. yada direk izin verirseniz oturmak istiyorum sorusu ile yüzünü kızartabilirsiniz ilgili kişinin :) ama kafası kırık dolu memleket, ilk önce süzün arkadaşı sonra enerji alırsanız söyleyin derim..
  • o da bana vermezdi diye düşünen erkek modeli
  • sonuç ? dedirten başlıktır. otobüste ayaktaki dedeye yer vermeyen dede kadar saçma bi başlık.
  • (bkz: türbanlı görünce hemen yer veren kırçıl saçlı amca)

edit: sözlüğü açınca denk geldiğim başlığa, yıllar önce açtığım başlığı yazdım favorilere boğdunuz. ulan o kadar siyaset, tarih, müzik, ekonomi, edebiyat entrysi yazıyorum favlamıyorsunuz, kırçıl amcaya bayıldığınız.lanet olsun atom fiziğine de profesörlüğe de :)
  • hayatta yer vermem.
    madem işlerine gelince kadın-erkek eşitliği hatta pozitif ayrımcılık, işlerine gelince bayana yer ver. neden?