şükela:  tümü | bugün
  • hava sıcaklıklarının iyice artmasıyla ses desibellerini de arttıran ve tam olarak dayaklık tiptir. normal bir sesle asla konuşmaz, bağırarak konuşur ve özellikle düşük iq'lu olduğu gözlemlenir. karşı tarafın söylediği şeylerin yarısını anlamaz, tekrar ettirir. arada kahkahayı patlatır, sinirlerinizi iyice zıplatır.

kulaklık taksanız dahi onun iğrenç muhabbetine bütün otobüs olarak katlanmak zorunda kalırsınız. o konuşma uzar da uzar bir an önce kapatsın diye dua edersiniz, artık duruma o kadar alışırsınız ki aradaki eslerde karşı tarafın konuşmasını siz tamamlarsınız.

bir de ayrımcılık yapmak istemiyorum ama bu tipler genelde ya anadolu ya da doğu ağzıyla konuşanlar oluyor. hiç istanbul türkçesiyle bağıra bağıra konuşan birine rastlamadım henüz.

bunun eğitimle veya kültürle, hangisiyle alakası var bilmiyorum ama otobüslerde bağırarak hatta anırarak telefonda konuşmayın.
  • an itibariyle thy calisanlarini fircalayan bir istanbul hanimefendisi ile yolculuk etmekteyim. sosyal medyada rezil mi etmedi, hakaret mi etmedi, laf mi sokmadi, neler duydum neler. konser verir gibi butun otobuse bagira bagira yayin yapmanin alemi yok. tas devrini geride birakali cok oldu, ogrenin artik su aleti nasil kullanmaniz gerektigini.

ps. yakinda thyli bagaj kaybetmeli rezalet gorursek bilin ki bu abla o abla. cirkef cirkef azarlayip acaba sozlukte nasil sutten cikma ak kasik moduyla yazacak merak ediyorum swh