şükela:  tümü | bugün
  • https://www.izlesene.com/…a-kapama-kavgasi/10319238
    inat insanlar o kadar itici geliyo ki videoyu sonuna kadar izleyemedim belki de adam kadının kafasına bi tane patlattı ya da kadın dönüp bi tane vurmuş da olabilir
  • şehirlere doluştukça yalnızlaşan ve iletişimi kopan insanı gösterir.
    kavga bile değildir, modern insanın iletişimsizliğidir.
    milyonlarca insan bir arada ve yalnızdır.
  • nuri bilge ceylan filmlerini sevenler sonuna kadar sıkılmadan izleyebilir. tahammül edemeyenler içinse sonunu aşağıya yazıyorum. sinemaseverler buradan sonrasını okumasın:

--- spoiler ---

inatlaşma başladığı gibi bitti.
    --- spoiler ---
  • ne izledim lan ben?
  • kalkıp benim vurasım geldi.

tanım: keçi inadının insanda vücut bulmuş hali.
  • gördüğüm en ilginç kavga olabilir.

--- spoiler ---

videonun başından sonuna kadar kadınla adam arasında tek kelime dahi edilmezken, adamın camı açması ile kadının camı kapamasından ibaret olan videodur.
    .
    --- spoiler ---

bu arada olayın otobüsteki anons esnasında geçen "astarojna" kelimesinden dolayı, rusya'da gerçekleştiğini düşünüyorum.
  • aslında kavga değildir. adamla kadın aralarında sos oynamışlar besbelli.
  • her gün yaşadığım kavgadır. temmuz ayında, günün en sıcak saatinde toplu taşıma aracına montla (evet bildiğin mont) binip, üstüne üstlük birçok boş koltuğu olan otobüste cam kenarına oturup camı kapatan tipler mevcuttur. hatırladın o tipi, hatırlamaman mümkün değil.

bazen camı imdat çekiciyle kırıp "şimdi kapatsana orospu çocuğu" diye bağırasım geliyor.

yaşlılara saygı falan eyvallah da, temmuz sıcağında montla gezecek kadar hassassan, ya camdan uzağa otur, ya da toplu taşıma kullanma. senin "üşümeme" hakkın, otobüsteki diğer onca kişinin "sıcaktan bayılmama" hakkından daha öncelikli değil.