şükela:  tümü | bugün soru sor
 • zaten sinirli olan otobus ici oksijen miktarini goze almadan yok saclari bozulacak yok hasta olup bir yerleri tutulacak diye cam actirmayan insanlardir bunlar. gerekli ceza en agir bedellisinden verilmelidir
  (bkz: fortculuk)
 • hem yaz sicaginda hirka, pardesu, ceket, vs ile gezip, hem de dolmusta ve otobuste kat'i surette cam actirmayan tipler. otobusun taa tepesindeki cam araligindan bile sifayi kapacaklarina inanirlar. "cami kapatir misiniz, esiyor" dediklerinde son derece hakli bir sikayette bulunduklarindan emindirler; cunku ne de olsa turk insani temiz havaya tahammul edemez, en ufak esintide zaaturre olur. bu emre itaatsizlik hakkiniz da yoktur, en ufak bir itiraziniz, toplu tasim aracindaki tum yolcularla tartismaya girmenize sebep olur, en iyisi cami kapatmaktir.
 • bu tipler 40 derece sıcakta bile içlerine yün fanila giyerler. dolayısıyla terledikleri için, cam açıkken kuranderde kalıp zaatürre olmaktan korkarlar. ancak camın açılmasına bi müsade etseler, bi çıkartsalar o kurdeşen sebebi fanilaları, işte o vakit terlemeyeceklerini hep unuturlar.
 • - erkut* kapat şu camı hasta olucam
  - sen gel hele şu kalorifer üstü koltuğa otur.

  ......

  - şimdi bunu alın,22 sene 4 ay mikrobiyoloji eğitmi verin hastalıkların bulaşma sebebini anlatın,40 farklı tür keşfedene kadar da çırılçıplak gezsin kutuplarda.
  baktınız akıllanmadı ne kadar aşı varsa 8 kere yapın,komodo ejderine yalatın gün aşırı.
 • "ay u$uyorum diyorum ba$kalarina saygi goster biraz" diyip cami zorla kapattirinca diger insanlara saygi gostermedigini du$unmeyen insan tipi. otobuste hava sirkulasyonu saglayacak hicbir delige izin vermedikleri icin icerideki oksijen de hizla azalir, insana deli gibi uyku basar. lakin hem bogulmu$luk hissi yuzunden, hem de gune$ gelmesin diye camin onune cektiginiz igrenc perde yuzunden uyumak mumkun degildir.

  cami kapattiran arkada$lar ise gene ilginc bir biyolojik ozellik sergileyip bu durumda fosur fosur uyurlar. inilti $eklinde nefes almaya ba$ladiklarina emin oldugunuz an camlari acabilirsiniz. ya$asin oksijen.
 • dort mevsim kendilerini hasta hissedip supurge baligi gibi acilabilir camlarin dibinde tuneyen insanlardir.

  bunlarin bir diger versiyonu da acilabilir cama uzak olup camin acildigini algilayan insan otesi sensorlere sahip olanlardir.daha cama elinizi attiginizda bir inilti yayarlar.camdan gelen ruzgari arkaya alaraktan bu tiplerin uzerine ucasi gelir insanin.
 • esintiyi cigerlerinde hissedebilme yeteneğine sahip türüne mensup kişilerin, bir ağustos gecesinde antalya gibi bir yerde eskaza esen bir camın açık unutulduğu bir odada uyumaları halinde sabah zatürre teşhisi ile hastaneye yatırıldıkları tecrübe ile sabittir.

  esintiyi kemiklerinde hissedebilme yeteneğine sahip olan türlerinin bir mensubu da annemdir. kibarlığı dolayısıyla pek çok aractan agrılar içinde iner ve bir haftasını tutulan boynunu iyi etmeye adar.

  illa cam acma davranısları incelenecekse dusuncesizce cami ardina kadar acan tipler de incelenmelidir. *
 • bunlar acayip kisilerdir. gercekten sadece kendilerini dusunduklerini dusunmeme neden olan insanlardır. bunların bazı modelleri vardır ki onlarda yol parası uzatmazlar.
 • "madem öyle, buyurun yer değiştirelim." denesi insan tipidir. gereksiz tartışmalara girilmesi muhtemeldir, hazırlıklı olunmalıdır.
 • bir de işyerinde cam açtırmayan tipler vardır... otobüstekilerden kurtulmak mümkündür fakat bunlardan kurtulmak imkânsızdır, arar bulur sizi ...