şükela:  tümü | bugün
  • şehirlerarası otobüslerde yolu izlemeyi seven, şoför ve muavin ile muhabbet edebilme potansiyeli bulunan, ikramlardan ilk olarak faydalanmak isteyen ve ayaklarını rahatça uzatmak isteyen bir yolcudur. genelde çoğu, üstte saydığımız özelliklerden en az birine sahiptir. tecrübeyle sabittir efenim.
  • annemdir. annem şehirlerarası otobüste 1 2 3 4 nolu koltuklar boş değilse yolculuğunu erteler yine de oturmaz. yine araba ve şehir içi otobüslerde de tercihi ön koltuktur.

kriter reis, canım anam, kadın anam...
  • diğer yolcularla iletişimi azaltmak isteyen insandır.
  • benimdir bu. büyük araba sevdam var. şöförün yaptığı her hareketi dikkatlice incelerim. dar yerlerden geçtiğinde içimden "helal be" derim.. muavinle arkadaş olmaya çalışırım..

bir gün yine almışım hem cam kenarı hem ön sevinçliyim üniversiteden eve dönüyorum.yanıma bir dayı oturdu ben de konuşmaya çalışıyorum yaşlılarla muhabbeti çok severim. "nerelisin dayı" falan derken mesleğini sordum. aldığım cevap " .... ünivresitesinde tarih profesörüyüm". adam bizim üni'de profesör çıktı :d otobüs durana kadar özür dilemiştim aq.