şükela:  tümü | bugün
  • öyle ya da böyle. kafası son derece rahat. ne istediğini biliyor. oldukça kararlı. ikinci uyarısını sadece "kaptaaaaağğn" şeklinde yapabiliyor. ziyadesiyle net. bence öyle aval aval bakacağınıza yol verin geçsin. şahsen ürktüm çünkü.
  • (bkz: #5556957)
  • çoğu zaman sesi çıkmayan bir başkası için bağırır. babayiğit dediğin düğmeye basar. yırtınmaz.
  • kapının açılması için söylenmesi gereken sihirli sözleri söylemekten çekinmeyen yiğittir. belki de yiğit değildir. yiğitlik kavramını daraltmayalım değil mi? herneyse. yakın bi zaman önce beşiktaş-topkapı otobüsüyle yolculuk yapmaktaydım. otobüse tinerci görünümlü meczup biri bindi. otobüsün ortasına doğru ilerledi. bikaç dakika sonra sebebini kimsenin anlamadığı bi şekilde inmek istedi. inmek istedi de inmek istediğini de kimse anlamadı tabii. hafifçe yalpalayarak sağa sola çarpmaya başladı. birkaç kişi şoföre ''kapıyı açın da adam insin'' tarzında şeyler söyledi. sanırım adamdan çekindiklerinden olacak ki sesler pek yüksek değildi. adam da bu sırada kapıya yaslanmış, belki de yere çökmüştü. tam hatırlamıyoum. baktım kaptanın duyacağı yok dur dedim bi de ben sesleneyim. alkolün verdiği etkiden olacak ki ağzımdan şu cümle çıkıverdi: ''kaptan orta kapıyı açar mısın adam allah'ını kaybetti!'' nasıl bağırdıysam artık herkes dönüp bana baktı, kaptan da kapıyı açtı tabii. işte o an dedim kendi kendime ''otobüste orta kapı diye bağırabilmek yiğitlik ister yeğen.''
  • sizinle daha bugun yasadigim bir olayı anlatayım. sabah zorla kalkmis ve otobuse zorla yetismisim. işe gidecegim 1 durak kalmis "dur la erken kalkayayimda çabucak basayım " stop " tusuna " diye dusundum kalktim. gotumu zar zor gecirerek kapiya kadar geldim bastim tuşa. bekliyorum inicem diye şoför on kapiyi acti arka kapiyi acmadi durur muyum efenim? bagirdim "ustaaaaaaaaaa! arka kapı!!!!! " ki ben bağırmadan once otobuste kiyamet kopuyodu ben bağirdim herkes sustu. o heyecanlada oyle bi indim ki yere güm diye yapistim topraga. ıse bi gittim her yerim kan agiz burun dagilmis. cok sevdigim patroncum "aaaa ne oldu efenim size? bugun calismayin siz gidin dinlenin evde " diyince isten eve gidis hizimi hatirlamiyorum o kadar,siz anlayin artik. ama karar verdim birde adim attigim yere bakicam... (bkz: *buda böyle bir anımdır)
  • bazen yiğit olmayan, yalnızca atarını şoföre yönelten kimse de olabilir. otobüsten inmeye niyetlenen delikanlılar, düğmeye basmış ve beklemeye başlamışlardır. söz konusu durağa ulaşıldığı halde, orada durmayan şoföre "kaptan, aç kapıyı kaptan! orada ne yazıyor? duracak yazıyor, kör müsün, aç kapıyı!" şeklinde çıkışırlar. bense oturduğum yerde pısmış bir vaziyette, bu istanbul insanları ne kadar çok geriyor, diye üzülmüştüm.
  • şoförün genel olarak
    -düğmeye basta açalım!
    diye cevap verdiği yiğittir.
    yiğitte muhtemelen basmışdır da günde milyon tane kişi bastığı için o buton bozulmuştur falan.
    yiğit kapı açıldıktan sonra inerken bişeyler söyler ama kapı geri kapandığı için duyulmaz muhtemelen butonun bozukluğuyla ilgili bişeylerdir.
  • başımızdan eksik olmaması gereken yiğitlerdir.hatta"her otobüse en az bir babayiğit kampanyası" başlatılarak bu alanda yetiştirilmesi gereken yiğitlerdir.
  • kaptan arka kapı diye bağıran kadar yiğit olamaz
  • ne bir ses çatallaşması ne de tereddüt, hayatta yapılması gereken 100 şey arasındaki 56.maddeyi yerine getirmeyi gayet başarılı bir şekilde uygulayabilen baba yiğittir kendisi.