şükela:  tümü | bugün
  • otobuste yer vermeme, sehir trafiginden intikam alma, biraz da gosteris yapmanin en guzel bi yolu. belki arkadas da bulunabilir bu sekilde otobus ahalisinden ama daha bu yolla tanisanini gormedim.
  • çok sallanır otobüs, mideniz bulanır, bi süre sonra çekilmez olur
  • biyolojik olarak gözlerin bozulmasına sebebiyet yaratabilecek bir hadise*.
  • ister sehir içi ister şehirlerarası yolculuklarda olsun, otobüste zaman geçirmenin en iyi yoludur. tek alternatifi sohbeti hoş bir yol arkadaşıdır*
  • uzun mesafeli yolculuklarda sıkan, belediye otobüslerinde de ineceği durağı kaçırtan davranış biçimi.
    (bkz: tuhaflık bende mi acaba)
  • bir sure sonra insanin gozlerinin yanmaya baslamasiyla sonuclanan eylem..
  • istanbul-alanya arasında 8 saat hem de palmden okuyarak* yandaki amcayı sinir ettiğim olay. nazar değmişti sanırım o tatilde 5 gün sonra palm tekledi hard reseti yedi.bilgisayarıma kavuşuncaya kadar ellemedim. ama boş durmayarak tatilde 2-3 normal kitap bitirdim.*
    belediye otobüslerinde ise sürekli yapılır ve zevkli bir olaydır. etraftan soyutlanır ve büyülü bir dünyaya çekildiğinizi hissedersiniz. omzunuzun üzerinden ne yaptığınızı anlamaya çalışanlara aldırmazsınız bile çünkü onlar farketmese de onlar orada yoktur ya da siz orada değilsinizdir. çok fazla yaptığımdan mı bilmiyorum ineceğim durağa gelmeden içgüdüyle kitaptan başımı kaldırırım (uyuyorsam uyanırım). ilginç bir duygudur ineceğiniz yeri bilmek. ayakta okumak için en güzel yer tekli koltukların olduğu orta kısımdır. bir elinizle koltuğu tutarak diğer elinizde kitabı okuyabilirsiniz. sayfa değiştirmek uzmanlık ister.
  • eğer yanınızda boş ve sıkılmış bir yolcu varsa birlikte yapılabilecek faaliyet. bu gibi durumlarda gayet çaktırarak kitaba sulanan yolcunun bir süre sonra ilgisi dağılacak ve okumayı bırakacak veya fantastik bir eser okuyorsanız tövbe tövbe çekecek ve okumayı bırakacak, hiçbiri olmazsa da sizin sinirin bozulacak ve okumayı bırakacaksınızdır*. otobüste kitap okuma hadisesinde ısrar yersizdir.
  • okul otobüsünde imkansız olan olay. sabahın köründe gayet rahat okunabileceği düşünülür fakat arkaya binen amiplerin çıkardığı katlanılmaz seslerden ve sigara dumanından mide bulanır üç sayfa okunur ve sonunda kusmak istenir.