şükela:  tümü | bugün
  • avrupa olunca işte medeniyet çığlıkları atılır.

(bkz: gezizekalı)
  • bu nasıl şeydir lan, bizim metro turizmde yaşanan skandal burda yaşansa demek ki muavinle şoför de gelip hatunu aralarına alarak mmmf çekecekler amk. medeniyet ölçüsünü sktiklerim.
  • yenmin ediyorum gözlerim yaşardı, ayakta alkışlayasım geldi. olayın adamlar tarafından ele alınış biçimi, değerlendirilişi o kadar güzel ki al hukuk fakültelerine ders diye koy.

bak adam ne diyor; hakimler yüksek kurulu’ndan pierantonio zanettin, mahkemenin kararının mevcut yasalara uygun olduğunu söyledi. zanetti, “sayın puglisi’nin öfkesini paylaşıyorum ancak mahkemenin kararı teknik olarak doğru gibi görünüyor. mahkeme kararına karşı çıkmak yerine, yasama organının bu türden eylemleri suç olmaktan çıkarması eleştirilmelidir. hapishaneleri boşaltmak için cezasızlık alanları yaratıldı” dedi.

mevcut kanunlara göre bu eylem cinsel saldırı suçunu oluşturmaz, ahlaka aykırı bir eylemdir diyor. yasamanın bu tür eylemleri de cinsel saldırı kapsamına alması gerekir diyor. yargı olarak yasamaya müdahale etmediği gibi yasamayı eleştirmekten de geri durmuyor. aynı olay türkiye' de olsa eylemin yapanın siyasi bnağlantısına göre ya beraat ya da hapis kararı çıkardı. hukuki gerekçeye falan da pek kimse bakmazdı.
  • (bkz: #70029364)
    hemen atlamış bir ileri zekalı üstte bkz verdiğim entry ile.

ulan dingil haberi okudun mu?
    hakikaten de avrupa bizden hem demokrasi hem insan hakları hem de hukuk açısından onlarca gömlek üstün. bu da bunlara güzel bir örnek.
    adamların böyle bir suç karşısında hukuku nasıl işlettiklerine bakma ama sadece nasıl bir suç işlendiğine bakıp yine sadece bu suçu türkiye ile kıyaslayıp avrupayı kötülemeye çalış.

pek değerli ileri zekalı kardeşim,
    insan her yerde insandır. egosuyla,ihtirasıyla,erdemiyle,sapkınlığıyla her yerde, her ülkede benzer suçlar ve suçlular çıkabilir.
    ancak ülkeleri insanlarla karıştırma.
    ülke, içindeki insanlarıyla ülke olur ancak o insanları da yine adım adım, kerte kerte birikmiş insan yönetimi ile o ülke medeni ve gelişmiş ülke olur.
    burada gezizekalı diyerek aşağılamaya çalıştığın insanlar avrupanın suçlarını ve suçlularını değil o suçlara karşı hukuki süreci ve suçlulara karşı verilen hukuki mücadeleyi türkiye ile kıyaslayıp buna alkış tutarlar.
    ama senin bunu anlamak konusunda bir kabiliyetin var mı ondan emin değilim.
    çünkü işinize gelmez.
    avrupanın hukuk yönünden ne kadar ileride olduğunu ve bunu dinlere rağmen yaptıklarını bilmek işinize gelmez.
    hatta bunların bir çoğunun din yüzünden çekilen acılarla bu seviyeye eriştiğini de bilmezsiniz.
    işinize gelince ee papazlar da nikah kıyıyor
    işinize gelmeyince avrupa rerörö.
    madem öyle avrupanın tam hukukunu olduğu gibi alıp türkiyede uygulayın, ondan sonra -papaz nikah kıyıyor- diye artistik hareketlere girin.
    iki yüzlüsünüz..!