şükela:  tümü | bugün
  • tam hali "otobüste müzik dinlerken kulaklığın çıkması ve müziğin herkes tarafından duyulması" olacak şekilde anlatıyorum gençler.

iş çıkışı zincirlikuyu'daki günlük kavimler göçüne eşlik ediyordum. gelen otobüse güç bela sıkıştırabildim kendimi ve tam orta kapının karşısında yukarıya tutunarak beklemeye başladım.

otobüs hareket ettiğinde, iş yorgunluğundan olsa gerek otobüste çıt çıkmıyordu. ben de taktım kulaklığı radyo dinlemeye başladım. biraz oradan biraz buradan dinliyorum. o gün de mesaide arkadaşlarla ismail ykşarkılarından bahsetmiştik. adamın yazdığı sözleri hatırladık güldük ettik. adamın yazdığı sözler komik lan ne yapalım. aksi gibi de tam o sırada radyoda bombabomba.com çalmaya başladı. dinliyorum, arada gülüyorum falan.

şarkının tam ortalarında otobüs öyle bir fren yaptı ki anlatamam. öyle bir boşa düştüm ki telefonumun olduğu elimle güç bela bir yere tutundum. o sırada telefon elimden kaydı tabii. düşen telefonun ağırlığıyla kulaklık yerinden çıktı ve tüm metrobüs ahalisi

"sanaaa sanaaa yanaaarım, yaaanar yaaanar yaaaanarım"

sesiyle irkilerek uyandı. normalde içeriğinden bağımsız olarak bu olay hangi şarkıyı dinlerken yaşanırsa yaşansın, insanlar size bakar ve bir gülme ortamı oluşur. aha da ben buna bombabomba.com'un en can alıcı yerinde yakalandım.

otobüs kalabalık. eğilmek mümkün değil. bense suratımda sıçan insan ifadesiyle insanları dürterek telefonumu bulmaya çalışıyorum. bir yandan da ismail kardeşimiz

"saaaana saaaana yaaaaanarım, yaaaanında oynaaaaarım,
    tatlı tatlı konusur ne istersen yapaaaaarım"

diye yardırmaya devam ediyor. insanlar tip tip suratıma bakıyor. kimileri "cık cık cık" yapıyor, gençler kahkahayı patlatıyor, ben ise fellik fellik telefonumu arıyorum.

neyse sonunda iyilik sever biri telefonumu yerden alıp radyoyu susturarak bana verdi. yüzüm kıpkırmızı bir halde hayatımın en garip metrobüs yolculuğunu 4 durak erken tamamladım. çünkü ilk durakta indim amk. arkadan gelen metrobüse eros ramazotti dinleyerek bindim. ne olur ne olmaz.