şükela:  tümü | bugün
  • 15 dakika bir şey yemese ölecek hastalığına yakalanan, şu sıcak havada, kalabalık otobüste ortamı mide bulandıracak derecede simit kokutan canlı yaşam formu.
    bir de bunların otobüste ıslak hamburger yiyen türü vardır ki onları ayrı .ikeyim.

topluluk içinde yaşamayı nasıl öğreteceğiz bu dangalalaklara?? yeni nesil, kuşak vs. de bunların yetiştirdiği formlar olup çıkacak sonuçta.
  • açtır
  • otobüste lahmacun yiyen insanla kapışır
  • topluluk içinde yaşamakla çok da ilgisi yoktur bu konunun.. diğer toplu taşıma araçlarında da yeme içme çok yaygın. hatta uçaklarda dünya mutfaklarından seçme yemek servisi bile yapılıyor. anlık olarak kokusundan rahatsız olunabilir belki ama simit çok güzel bir şey.. biraz tolerans , biraz hoşgörü..
    ek olarak; illa kızacaksak susamını yere dökene, paketini arkasında bırakana kızalım.. bak onlara ben hiç katlanamıyorum.
  • otobüs,metro, metrobüs kahvaltı yapma alanları değildir. eğer çok istiyorsan 5 dk geç bin istediğin ulaşım aracına git ne yiyeceksen ye. bu insanlara toplu taşıma mantığını ne zaman asilayabilecez bilemiyorum. eğitim ile ilgili birşeyde değil çünkü bakıyorsun adama/kadına eğitimli bireyler gibi ama işte o eğitim biraz eksik gelmiş.

birde bu durumu savunan tipler sizi ayrı bir yere koymak lazım nasıl bir kafasınız.
  • ulan bir simit nasıl mide bulandırıcı kokabilir.

genelde çok tatlı insanlardır. parmaklarıyla parçalayıp yiyenler daha tatlıdır.
  • toplu taşıma araçlarında simit yemek bence konunun en basit ve kabul edilebilir tarafı !

ya duş nedir haber olmayanlar, terleyip bir de koltuk altını burnuna sokanlar..

yok yok insan olmak zor iş, amaaaan çok ta şaaapmayın..
  • onceden sehirler arasi yolculuklarda simitciler de binerdi otobuse satis yapmak icin ve on numara simit kokusu kaplardi otobusu.

illa ki alan birileri de olurdu ve ikram sirasinda gelen cay, kola, gazoz, fanta neyse artik gomerlerdi.

(bkz: gozumde canlanir koskoca mazi)
  • şehirler arası otobüste hafiften kilolu bir arkadaşla yan yana denk geldik. poşette 5 tane simit vardı. üst üste indirdi mideye. susuz ayransız. arada abi sen de ister misin diye sormayı da ihmal etmemişti güzel insan.

soğuk köfte, yumurta, bol soğanlı balık ekmek ile tüm otobüsü kokutanları gördükten sonra simit çok masum kalıyor.

şehir içi otobüslerde ise zaruri değilse bir şey yenilmemesini daha uygun buluyorum.