şükela:  tümü | bugün
  • zayıf, minyon insanların makus talihidir. yolculuğun sonunda kaslar ağrır, kemikler sızlar. ayrıca o iki büklüm olmuş duruş çok uzun sürerse depresyona bile sokabilir. yerini yanındakine bırakıp ayakta yolculuk etmek ruh ve beden sağlığı açısından daha faydalıdır. bu şişman insanlar otobüste oturmasınlar mı, otursunlar tabi fakat bir zahmet onlar da popolarının koltuğa sığmayan kısmını boşluğa bıraksınlar, pencere tarafında oturuyorsa pencereye doğru hafiçe kaykılıp yerden tasarruf etsinler. mümkünse gazete, kitap okumasınlar, hareket kabiliyetini sağlayacak yeterli alanı elde edebilmek için yanındakinin kafasını dirseklemesinler. neden ezilen hep zayıf olsun ki.
  • cok anormal olmayan bir seydir. keza sisman insanlar zaten mongol beyinlerin onyargili dusunceleri sebebiyle kendilerini sanki diger insanlarla esit degilmis gibi hissettikleri icin ve bu insanlar yuzunden siklikla kalpleri kirildigi icin (`kendine yapilmasini istemedigin seyi baskasina yapma` felsefesini onemserler) ekstra ozenli ve saygilidirlar. bu yuzden zaten yarim gotle otururlar toplu tasima araclarinda. kendilerine terbiyesizlik etmemek lazim gelir kanimca.

(basligi ustume yikan top olsun.)
  • ya tamam hastalığın vardır özel durumlar söz konusudur; kilo verememek kaçınılmazdır.

nazilli'den milas'a gitmek için otobüs bulamadım baktım ki yatağan koop 50 nc otobüsü var; dar olur uyuyamam bacaklar sığmaz desem de bindim. aydın'da bir arkadaş bindi yanıma kucağıma çıktı sanki mübarek. cama yapıştım resmen, bacaklarımız zaman zaman da kollar temas halinde. yazın sıcağında ter pişik vsden de nefret ederim hele bir başkasının yüzünden olursa bu. bacağım sanki yeşil-mor arası bir renge döndü, eridi, radyasyona maruz kaldı. yapacak bişey de yok başka boş koltuk yok sonuçta.

fakat bu otobüslerin küçük olduğu zaten belli. aydın'dan tonlarca otobüs kalkarken neden bu arkadaş neden. geniş olanlara bin buna binme. üzgünüm ama böyle. dış görünüşe laf etmeyen biriyim sende bana kızdın bu konuda biliyorum fakat eminim sende benim gibi düşünürdün okuyan dostum.
  • kay lan öte dedirterek samimiyette çığır atlattırır insana.
  • parasini odediginiz koltugun bir kisminin isgale ugramasiyla sonuclanabilecek eylem.
  • açılın bu benim yıllarca kimse yanıma oturmadı ne zaman doömuşa binsem yanım boş kaldı otobüs boş değildi benim yanımda az yer kaldığı için oturmamayı tercih ettiler ve ben o çukura sürüklendim 155 kilo oldum ve ölsem daha iyi dedim ve ameliyat oldum şimdi ne desem boş bu insanlara oturmuyorsanız o insanın yerine koyunuz ve empati yapın toplumuzu bu kurtaracak empati yoksa yok olacağız
  • otobüste şişman birinin yanına oturan kişinin kendi de şişmansa, otobüste şişman birinin yanına oturan zayıf veya normal birine göre daha da sıkıntı yaratacak durum.
  • birkaç kez geldi başıma maalesefki can sıkıcıdır.
    boş koltuk olsa bile yer değiştiremezsin çünkü karşı taraf mutlaka incinecektir.
    o insanlar art niyetli bakışlara fazlasıyla maruz kalıyorlar.zamanla da dış görünüşleriyle ilgili yapılan en ufak şakalara bile çok çok alınır hale geliyorlar.
    sağlık problemleri gibi nedenlerden kilolu olanlara lafım yok.umarım en kısa zamanda iyileşirler ama sırf gırtlağı yüzünden kilo alan arkadaşlarım:
    eğer kilolarınız gündelik hayatınızı etkiliyorsa,
    özgüveninizi aşağı çekiyorsa,
    lütfen artık buna bir dur deyin. vücudunuzun maximumunu yaşamak varken ne diye şekilci, kendini bilmedik insanların hadsizliğine maruz kalasınız ki?kendinize bunu yapmaktan vazgeçin lütfen. kendinize bir iyilik yapın ve kilo verin, sağlıklı olmanın keyfini çıkarın.
  • insanlar herhangi bir hastalık veya başka sebeplerle kilolu olabilirler.

ancak yine de uzun otobüs yolculukları söz konusu olduğunda bu kişilerin çift bilet almalarının mantıklı olduğunu düşünüyorum.

iki kilolu insanın yanyana oturmak durumunda kaldığını düşünün. ne kadar can sıkıcı bir durum öyle değil mi ?