şükela:  tümü | bugün
  • genelde yavşakların yanında yüzsüz yaşlı dedikoducu kepazelerin yediği herze. ortadoğu'ya yaklaştıkça çaya şeker atma oranıyla bağıtlanabilir bir doğrusallık göstermesi hazindir.

kısa sürede bir aciliyet vardır anlaşılır. şimdi bu şahıs saatlerce konuşuyor. ne yapılmalı? fiziksel şiddet tehdidi dışında işe yarar bir yol bilen var mı? 60 yaşında bir babaanneyi dövmekten bahsediyorum ve neden olmasın diyorum. eylemlerin değerini ne belirliyor? bir tane tekmeyi... en azından kameranın olmadığı güzel bir sotede. neden olmasın ha. gücümün yetmediği birine bunu yapamazdım oysaki. burada da yaşlının etik ve adalet arayışı başlayacak. fazlar arası geçişkenlikler nasıl da keman yayına benziyor.
  • kırk yılda bir izin almışım şehir dışına çıkıyorum, maile otomatik cevapta 3 uzun kibar cümle kurmuşum ki aslında afet/yangın vb durum harici aramayın dangoz ordusu demişim, her şehirdeki çıkıntı tiplere ve komşu departman müdürlerine “yarın izinliyim” diye mesaj atmışım, tüm bunları yapmamışım gibi yol boyu “izinlisin biliyorum ama..” telefonları aldım, teknik şartname anlatmamı bekleyen mi ararsın daha neleer neler.. normalden daha hızlı yanıtlarla olayları çözmek zorunda kaldım, üstüne üstlük ya acilse kaygısıyla her telefonu açmak durumunda kalmam sayesinde otobüste linçe 5 kala seyahat ettim.. varacağım b noktasına ulaştığımda ise günün en acil telefonu geldi “binalardan birinden gaz kaçağı şüphesi” haydi hop onu da telefon&telefon görüştük.. şimdi bir koltukta ufaktan baş ağrısıyla bir o yana bir bu yana uzanıyorum, en güzeli bu hayatta kedi olmak. net.