şükela:  tümü | bugün
  • otobüsteki tek boş koltuk ters koltuk olmasına rağmen oturmaz, düz koltukta oturan gençleri taciz ederek yerini değiştirtir. bir de açıklama gereği duyar bunlar. neyse ben bir şey demiyorum.
  • ilk durak olduğu halde, oturabileceği otobüsü beklemeyip tıkış tıkış otobüse binen ve gençlerden yer isteyen teyzeden daha iyidir.

sen avcılardan mecidiyeköye olan yolculuğunda, ilk durak diye oturabileceğin otobüs gelene kadar 4 tane dolu metrobüs gitsin, bekle , ama teyze gelsin ilk durakta ilk gelen otobüse dolu olduğu halde binsin. nasılda bir genç kalkar değil mi teyzecim? bravo.
  • atm'de kaplumbağa, otobüste tavşan hızında olan teyzedir. amk hikayenin sonunda kaplumbağa kazanıyordu teyzem onu bile beceremiyor :(
  • yürüyen merdivenlere de binemez
  • göynü döner.

(bkz: göynü dönmek)
  • 'verdiğin bi yer, söylediğin sözün haddi hesabı yok mk' diye tepki vermesi gereken teyzedir.
  • nankör teyzedir. yer vermeye elverişli gençleri yer vermeden soğutur. tıklım tıklım otobüste ayakta durur, yine de terse oturmaz. normal bir yerde başka bir gencin kendisine yer vermesini bekler. gidip onun başına dikilir. asla ama sala terste oturan gencin yanına gidip de dikilmez. çünkü dikilmesinin amacı sessiz duygu sömürüsü yapıp oturan gencin vicdan azabı çekmesini sağlamaktır. sessiz duygu sömürüsü nedir? açıklayayım;

insanı kendi içinde tek başına bırakmaktır. kendinle hesaplaşırsın, düşünürsün yanlışını. kendine o olayın yanlış olmadığını kabullendirmeye çalışırsın ama başaramazsın. içinden çıkamazsın bir türlü ve kaybedersin. ağzında o sihirli cümle çıkana kadar da kaybettiğini anlamazsın; "buyur teyzecim, sen otur".

teyzeler bu olayı çok iyi bildiklerinden bu yönde baya bir gelişmişleridir. terste oturan birisi yer verdiğinde beğenmezler. "ayy ben terse oturamıyorum ki" cümlesi de sesli duygu sömürüsüdür. bu cümleyi duyan normal koltuktaki bir yolcunun kendine yer vermesini ister aslında. tabi ki o yolcu da içinde hesaplaştığı durumu kaybedecektir ve yerini teyzemize verecektir. sen sen ol asla bir teyzeyle psikolojik savaşa girme.
  • "teyze aslında şimdi ters oturdun, deminki düzdü" denilerek kafası bir an karıştırılacak teyzedir.

-teyze asıl şimdi ters oturdun.
    -.......
    -ya şimdi otobüs bu yoldan geri gidecek ya..sen ters oturmuş olacan.
    -......
  • fantastik teyze. dolu otobüste bir tanesine rast geldim ki ben o kadar inatçı bir teyze görmedim.

otobüsün arkalarındaki yüz yüze bakan koltuklardan ters olanına oturan teyze biraz zaman geçtikten sonra midesinin bulandığını söyledi. ben herhalde birisi yer verecek diye düşündüm ama kimse oralı olmadı. ama orijinal teyzemiz boş durmadı ve kendi ilacını yarattı. biraz ayakta biraz oturur vaziyette otobüs demirine tutunarak ve yüzü hafiften gidiş yönüne bakacak şekilde yolculuğuna devam etti. evet evet aynen bu şekilde.