şükela:  tümü | bugün soru sor
 • her belediye veya halk otobusunde, nereye ve neden yolculuk yaptigini merak ettigimiz amcalar ve teyzeler vardir. yanlarinda standart donanim olarak pazar posetleri, bastonlar ve yaslilara ozel indirim kartlari bulunur. otobuse bindiklerinde soylecene bir etraflarlarini suzup, bos yer ya da yerini verecek bir delikanli aramaya koyulurlar. ayakta kalmalari durumunda alcak sesle soylenmeleri muhtemeldir (bkz: soylenmek). kendilerine yer vermemek icin alinan onlemlerden bazilari soyle siralanabilir:

  (bkz: otobuste uyur taklidi yapmak)
  (bkz: otobuste hasta taklidi yapmak)
  (bkz: otobuste hamile taklidi yapmak)
 • bir otobüs yolculugum esnasinda yer bekleyen bir yasli zat söylenirken baska bir yasli zat "yav bizim isimiz gücümüz yok ,gezmeye cikiyoruz keyiften, bu gencler is üc pesinde yoruluyorlar niye yer versinler ki madem ayakta duramican cikma kardesim disari"demisti.nasil afallamistik biz otobüsün genc sakinleri.
 • sanki gençlere mekanikmişte yorulmazlar diye düşünüp başlarında dikilen insanlar.
  (bkz: gençlik ne hale geldi)
 • oturmak istiyorlarsa neden taksiye binmediklerini, verecek paraları yoksa neden evden çıktıklarını merak ettiğim insan grubu. bir de bunların kokonalar gibi makyaj yapmış, kolundan tutup kaldıracak kadar yüzsüz olanları vardır ki onlara hiç yer verilmemelidir bence.
 • zorunlu nedenlerden dolayi evden cikmislarsa *** taksiye verecek paralari bulunmamasi gayet normaldir. ayrica oturan kisi eger yorgun, hasta, hamile vs. degilse ayakta durmakta zorlanan bu yasli insana yer vermesini beklemek de dogaldir. tabii sirf ben yaslandim artik, turp gibiyim ama gencler yer vermek zorundadir yasli olanlara mantigiyla hareket eden insanlara karsi da uyuma numarasi yapmak gibi taktikler uygulanabilir.
 • her ne hikmetse ya sabahın köründe 'yolda biraz kestiririm belki' avuntusuyla işe giderken ya da işten çıkmış, yorgun ve bitkin 'şu cama azcık kafamı dayasam' diye hayıflanırken karşınıza çıkan 60 yaş üstü kitle***... onlar gözünüzün içine bakar yer verin diye ve siz yer vermemenin yarattığı vicdan azabı ile göz kontağından özenle kaçınırsınız, yanınızda walkman, cd player tarzı alet edevat taşıyor iseniz derhal kulaklıkları takarsınız ve kafayı cama sabitlemek suretiyle kendinizi i'm not here,this isnt happening diye avutmaya çalışırsınız. veya buna alternatif olarak yer verip bütün yol boyunca kendi kendinize homurdanırsınız çaresiz.
 • - kalksana evlat, kafanda yaşlı bi teyzenin dikildiğini görmezden mi geliyosun!!?
  - çok pardon ama taş çatlasa 35 gösteriyorsunuz.
  - ..... !?
 • ankara'da dolmuş veya paralı otobaslarda melül melül bakan yaşlılara yer vermeyince kaptan skipatıyor. genelde şekil çocuklara sarıyorlar. "kalk. yer ver lan it" diye. o da hemen kalkıyor lan. aksfhsk. henüz şekil olmadığım için bana bulaşmadılar. he bir de neden paralı otobüsler dersen dolmuş ile aynı mantık derim ben. şöfer bey aynadan herkesi görüyor. ondan yani. yanlış olmasın.

  çokönemlibirnot: bilmeyenler içün: paralı otobas ayrı bir şey. bir de ego'lar var. onlarda kart basıyorsun mesela. aynı malı deme corç aynı malı deme.