şükela:  tümü | bugün
 • cinsiyet fark etmeksizin kimseyle yanyana oturmayı sevmiyorum onurunuza başlatmayın tonla küfür etmiş ezikler bir de ottan boktan inciniyor şu minnoş erkeklik onurunuz haha
 • belki yanında oturan büyükbaş bacaklarını ayırarak oturduğundan rahatsız olmuştur
 • ortadoğu coğrafyasında normal karşılanmalıdır.
 • size bir ergenlik dönemi dramımı anlatayım. suratımın o dönem fazla sivilceli olması mahvetti yıllarımı. aynaya bakmak istemiyordum en basitinden. otobüste yanım boş olsa da oturulmadığı zamanlar olurdu vebalı gibi... durum hiç öyle değil belki de ama psikolojik olarak bağ kurduğum tek durum sivilcelerimdi. şimdi böyle bi sorunum yok fakat bu durumu yaşadışımda kendimi suçluyorum, rahatsız mı ediyorum neden bi kadının yanında oturmak için yer değiştiriyor? çok da kafaya takmamak lazım ama insan kendini adını koyamadığı bir hisle baş başa buluyor. kısa süreli otobüs aşkları gibi platonik hayallerin bok yemesinden de olabilir kimse bilemez.
  (arka planda müslüm gürses kimsesiz kul çalarak okuyabilirsiniz)
 • yalnız yazar burada hint kumaşı olduğundan bahsetmiş
 • 1. toplu taşıma araçlarında daha çok yer kazanmak için insanları birbirlerinin kişisel alanlarının içine sokulması sebebiyle
  2. boş bir yer varken, özellikle karşı cinsin yanına oturduğunun düşünülmesinin yarattığı gerginlik sebebiyle
  3. yanında oturan kişinin saygısız, rahatsız edici olması sebebiyle

  kalkmış olabilir.
 • yanımdaki insan edepli bir şekilde oturuyorsa asla yapmadığım harekettir. ekşi sözlük sağ olsun hassasiyetinizin farkındayız, durduk yere tanımadığım bir insan da olsa kimsenin kırılmasını ya da sinir olmasını istemem. ama erkeklerin bir kısmı hayvan gibi oturuyorlar affedersiniz, bacaklar 2 metre açılmış gerçekten cok rahatsız edici, hanzolar.
 • kadın ya da erkek, boşalan koltuk cam kenarıysa ve oturduğum yer koridor tarafındaysa cam kenarındaki koltuğa geçerim.

  ottan boktan anlam çıkardığınız için şimdi “acaba kalkarsam yanımdaki kişi yanlış anlar mı?” diye düşünüp cam kenarında oturma takıntımı bastırmaya çalışacağım. mutlu musunuz ey sözlük bir okb’li ile uğraşıyorsunuz?
 • yine eksi sözlük abartma timi iş başında. ben erkek olarak bir kız yanımda otursun istemem çünkü rahat oturamam acaba rahatsız olur mu diye.
  belki o da öyledir belki tek kişilik koltuk boşalmıştır daha rahat etmek için geçmiştir. belki yanında oturduğu erkeğin rahatsız olduğunu düşünmüş kalkmıştır.
 • artık yapmıyorum sanırım. bütün tacizleri toplu taşımalarda yaşadığım için tedbir amaçlıdır yapsam da. yaşlısından gencine her türlü erkek çok aç durumda ve dokunmaktan keyif alıyorlar. sadece bu kadar olsa ilk ve son yakından gördüğüm penis otobüsteki bir adama ait detaylandırmayacağım ama şoför ve muavin sayesinde kurtuldum diyebilirim. onun öncesinde sekizinci sınıfta yine buna benzer malum bir yeri değdirme mevzusuyla karşılaşmıştım ve en az on farklı olay daha. bazı durumlar koşullandırma yaratır bilmelisiniz, kişisel algılamayın. çok yakışıklı olsanız da sapık olma ihtimaliniz var ve ben temiz yaşamaya çalışıyorum, özür dilerim yanınızdan kalkarsam ve sebepsiz yere sizi kırarsam.