şükela:  tümü | bugün
  • bunlardan en çok izmirde bulunur, hatta birbirlerine arka çıkıp lafa karışırlar,"kalk kalk kalk" diye
  • bunların laf koyanı da vardır. bi keresinde babamla trende gebze'ye giderken başımızda dikilen teyzelerden birinin inmeden önce bize dönüp "bazıları da yumurta çıkarıcak" demişliği vardır.. ne yalan söyliyim alınmadım..
  • - evladım epey yoruldum, bi yer verebilicen mi?
    - olmaz amca, ben oturuyom.
    - kalksana lan orospu çocuğu!
    - ?!!

her iki taraf için de
    (bkz: yeşil sahalarda görmek istemediğimiz hareketler)
  • birde otobuste yer verince cirkeflesen yaslilar vardir ki bunlar yer vermeyince cirkeflesenlerden daha bir yuzsuz daha bir bunaktirlar*. soyle ki yillar evvel otobusde giderken, yasli mi yasli * bir teyzeye! yer verilmek istenir:

entrapmen: teyze gel otur *
    teyze: ben nerden teyzen oluyorum senin!!
    ent: ha!$? **
    teyze: iste gencligin hali bunlar boyleler hepsini bidi bidi bidi
    30 yaslarinda bir erkek: gel abla otur
    teyze: sagol kardes*, gorun gorun iste kimler nasil davranacagini nasil biliyor, bizim zamanimizda buralar dutluktu bidi bidi
    ent: 18lik citirsin aslinda sen ama benim gözler kör

(bkz: linc edilmeden once soylenen son sozler)
    (bkz: erkekligin onda dokuzu kacmaktir)
    (bkz: kendini genc sanan yasli kadin sorunsali)
    (bkz: genellemeler yanlistir)
  • yine geçenlerde yaymış götü oturuyorum allahın cezası yaşlı insanlar nasıl olsa 65 yaş üstü beleş diye doluşuverdiler otobüse. derhal 6. hislerimi kullanarak tek tek hepsinin hangi durakta ineceğini tespit ettim. bir de ne göreyim, iki durak sonra inecekler, utanmadan benden yer istiyorlar. 6. hislerimi kullanırken mevcut tüm nöronları harcadığımdan iki durak sonra yerime oturabileceğimi de akıl edemiyorum, kasıldım kaldım. yaşlı teyze söylendi de söylendi. yok efendim şekeri varmış yok tansiyonu varmış yok bilmem ne. yalan arkadaşım yalan. bu teyzeler bölücü örgüt üyesi. gençleri ayakta yolculuk etmeye zorlayıp mevcut enerjilerini tüketmekle görevliler. böylece türkiye beklenen atılımı asla gerçekleştiremeyecek hesapta. yüzüne bakıp gülümsedim. iyice bi yaydım götü. ne saygısızlığım kaldı ne terbiyesizliğim. verdi veriştirdi moskof ajanı.

allah şu sözlüğü yapanlardan razı olsun. koştum geldim hemen açtım sözlüğümü paşa paşa. bir bir anlattım yaşlıların çirkefliklerini. elbet bir iki kişi daha benden cesaret alır bişeyler yazar, ben de yandaş bulur yaptığım hıyarlığın o kadar da kötü bişi olmadığını daha rahat kabullenirim. bu arada ekşi sözlük yerine türk dil kurumunun sözlüğünü açmış olsaydım çirkefin bok demek olduğunu öğrenecektim ama öyle bişey olmadı tabii.

not: otobüsten inerken bir bebekle gözgöze geldim. 6. hislerim bebeğin bana "elbet senin de kıçın kadayıf bağlayacak, siyatikten dizlerin titrerken tepeme dikileceksin; ama iki bacağımın arasından sarkanı alırsın anca, o yüzden hiç heveslenme" dedini iletti. siktir lan bakma bana öyle yoksa seni de yazarım sözlüğe dedim, feryat figan ağlamaya başladı lavuk. hay aklımla bin yaşayayım.
  • (bkz: #575155)
  • bilhassa yer verilmemesi gereken yaşlılardır zaten yüzüne baktığınızda gençliğinde nasıl bir karaktere sahip olduğunun izlerini görebilmek mümkündür, kararmış bir surat ve çatık kaşlarıyla önce gözle olmazsa kendi kendilerine konuşarak zorla yer verdirtmeye çalışırlar kendilerine oturabilirmiyim demeyi denemezler hiç. diğer yandan yüzleri nurlu yaşlılar biner, gençler yer vermeye kalkar ama oturmak istemez, gençler de yorgun der, böyle gururlu yaşlılarımızda var.
    bu yüzden bir otobüs yaşlı akınına uğradığı vakit yer vermek için hepsini incelemek seçmek lazım nasılsa genç insan çirkefleşen bir yaşlının tacizlerine dayanamayarak yerini feda edecek ama bu yeri çirkefe kaptırmaktansa gönlünün istediğine verip ayakta huzur içinde gitmek için gözünü dört açmalıdır. önce yer verilecek yaşlı saptanır ve kıçını koltuktan kaldırmadan teyzenin koluna girilir ve yavaşça kalkarak yer verilir aksi halde siz kalkar kalkmaz yerinize çirkef bir yaşlı daha kötüsü genç biri oturabilir, çok çıldırtıcı bir durumdur, göz açayıp kapayana kadar olabilir tüm bunlar